Dzień Głośnego Czytania Dzieciom

W ramach obchodów Dnia Głośnego Czytania Dzieciom,  uczniowie klas  pierwszych w naszej szkole wysłuchali wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy.   Uczniom klas pierwszych czytały uczennice klasy  szóstych.
Po wysłuchaniu „Lokomotywy”, „Kaczki Dziwaczki” i innych wesołych wiersze, pierwszoklasiści stworzyli kolorowe pociągi.
Klasy drugie wysłuchały opowiadania Danuty Parlak pt. „Kapelusz Pani Wrony”. Uczniowie przygotowali piękne kapelusze dla Pani Wrony.  Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie czytelniczym .
Klasy trzecie   zapoznały się z legendą pt. „Jak to z lnem było”. Również mogły brać udział w konkursie czytelniczym i pochwalić się znajomością tej baśni.
Dzień Głośnego Czytania nie ominął również dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Grupa „Pszczółki” słuchała opowiadania pt.: „Antek i stara jabłonka”. Po przeczytaniu dzieci wspólnie zrobiły piękną jabłonkę.

W dniu 28.09 w szkolnej bibliotece odbył się konkurs głośnego czytania dla kl. IV. Wzięło w niej udział 10 uczniów i uczennic  z klasy IVa i IVb.  Każdy z uczestników mógł przeczytać fragment książki przyniesionej z domu lub wypożyczonej z biblioteki. Uczniowie czytali płynnie. Jednak jury w składzie Anna Stańko, Marta Ostaficzuk i nauczyciel-bibliotekarz Patrycja Markiewicz wybrało 3 osoby, które najlepiej przeczytały wybrany fragment. Oto wyniki:

I miejsce – Alicja Sułek z kl. IV a

II miejsce – Hanna Kopyto z kl. IV b

III miejsce – Szymon Sudra z kl. IV a

Natomiast  w dniu 29.09.2021r. w Dzień Głośnego Czytania uczennice klasy 6a – Ewa Gołowkow, Gabriela Sułek i Julia Bielnik czytały dzieciom z zerówki – „Wiewiórkom” i „Kaczuszkom” – wiersze J. Brzechwy i J. Tuwima.

Akcję koordynowała Biblioteka Szkolna

Zapraszamy do galerii

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2021/2022, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.