Najbliższy dzień wolny

Najbliższy dzień wolny od zajęć dydaktycznych: 01.06.2018r
W tym dniu nie będzie w szkole wydawanych obiadów. Dyżur pełni świetlica szkolna.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności SP5 |

VIII Miejski Turniej Formacji Tanecznych

Dnia 24.05.2018r.w ZSP nr 1 w Gliwicach odbył się VIII Miejski Turniej Formacji Tanecznych. Nasza szkolna drużyna cheerleaderek w składzie: Ewa Gołowkow (2a), Karolina Malarska (3a), Aleksandra Wyderka (3b), Maja Ziemiańska (3c), Maria Bielicka (3e), Maja Janecko (3e), Emilia Szczasiuk (3e), Aleksandra Modliszewska (4a), Natalia Cierniak (5a), Małgorzata Górniak (5a), Natalia Jop (5a), Dagmara Roguszczak (5a), Julia Szostakowska (5a) zajęła 2 miejsce! Zespół taneczny przygotowała       p. Ewa Baran.

Świetnie spisały się również nasze solistki i duety. Maja Ziemiańska z klasy 3c wytańczyła 2 miejsce a Aleksandra Chłosta z 3d zajęła 3 pozycję . Małgorzata Górniak i Natalia Jop z klasy 5a zajęły 3 lokatę a  duet Julii Serafin i Julii Szostakowskiej otrzymał wyróżnienie.  Serdecznie gratulujemy!!! 🙂

Zobacz zdjęcia

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności SP5, Konkursy-SP5, Rok szkolny 2017/2018 |

Sukces teatralny

Uczniowie z klasy 3c (12 osób) wywalczyli II miejsce na VII Festiwalu Małych Form Teatralnych organizowanych przez Chorzowskie  Centrum Kultury. Droga do zwycięstwa nie była łatwa. Najpierw młodzi artyści awansowali do półfinałów i występowali po raz pierwszy na deskach prawdziwego teatru. 24.05.2018 odegrali swoje przedstawienie pt. „Brzechwa na wesoło” przed większą publicznością w ramach organizowanych 2 Ogrodów Szekspirowskich w Chorzowie połączonych z Galą Finałową. Dodatkowo uczennica Milena Porembska odebrała również Nagrodę Aktorską za odegranie swojej roli – Pchły Szachrajki. Grupę przygotowywała p. Ewelina Grochowska.
Gratulujemy aktorom i życzymy dalszych sukcesów.

Zobacz zdjęcia

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności SP5, Konkursy-SP5, Rok szkolny 2017/2018 |

Dyktando rodzinne

W dniu 24 maja odbył się w naszej szkole konkurs „Rodzinne dyktando” pod hasłem: Chwyć „byki” za rogi. Na konkurs zgłosiły się 23 zespoły. Przybyli rodzice, dziadkowie, babcie, ciocie i starsze rodzeństwo, by wraz ze swoimi podopiecznymi zmagać się ze znajomością polskiej pisowni. Zespoły pracowały w pocie czoła, by popełnić jak najmniej byków. Najlepsi okazali się:
I miejsce Kinga Cichocka z kl. 6c i p.Krystyna Cichocka.
Na II miejscu ex aequo znalazły się zespoły: Wojciech Tutajewicz z kl. 6c i p. Robert Tutajewicz oraz Małgorzata Kiszka z kl. 4d i p. Katarzyna Kiszka.

Zwycięzcy uhonorowani zostali nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Pozostałym uczestnikom również gratuluję i zachęcam do kolejnej zabawy już za rok. Aleksandra Swierczek

Zobacz zdjęcia

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności SP5, Konkursy-SP5, Rok szkolny 2017/2018 |

List Pani Minister do rodziców

List Pani Minister Edukacji dla  rodziców  i opiekunów uczniów klas VII szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum.

Zobacz treść

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2017/2018 |

Nieobecność Pani przeprowadzającej przez jezdnię

W dniu 24.05.2018r.  na przejściu dla pieszych przy ul. Żwirki i Wigury nie będzie opiekuna do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Prosimy o poinformowanie dzieci o zachowaniu szczególnej ostrożności.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2017/2018 |

Makulatura

Przedstawiamy wyniki zbiórki makulatury w kwietniu i maju. Kolumna RAZEM uwzględnia całość zebranej makulatury przez klasę w roku szkolnym 2017/2018.
Ostatnia zbiórka makulatury przed wakacjami odbędzie się 16.06.2018r. Bardzo prosimy o nie przynoszenie makulatury po tym terminie i przez okres wakacji – ze względu na brak możliwości jej przechowania w tak ogromnej ilości 🙂

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2017/2018 |

Wojewódzki Konkurs Plastyczny – sukces

Miło nam zakomunikować, że Sara Zmysłowska z kl. 4c oraz Laura Świerkosz z klasy 1b zostały laureatkami  Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ,,Przez las, przez czas- las świadkiem historii”. Uczennice finalnie uplasowały się na wysokich miejscach: Sara w kategorii klas 4-7 zajęła I miejsce, a Laura w kategorii klas 1-3 otrzymała wyróżnienie.
Wręczenie dyplomów i nagród odbyło się na terenie Nadleśnictwa Brynek w ubiegły piątek 18 maja 2018 roku.
Oto relacja naszych uczestniczek i ich rodzin: ,,Cała impreza przebiegła zgodnie z planem

i w bardzo miłej i ciepłej, wbrew pogodzie atmosferze.
Na początku Laureaci zostali serdecznie przywitani i docenieni świetnymi nagrodami. (…)

Po rozdaniu nagród dzieci słuchały krótkiego wykładu ” Opowieści Świadka historii”,

był ciekawy. Po wykładzie odbyły się bardzo fajne mini koncerty. W pierwszej kolejności leśnicy z nadleśnictwa Brynek prezentowali swoje talenty na „leśnych instrumentach. Po ich popisie,  dzieci z Gimnazjum w Brynku śpiewały pieśni patriotyczne….brzmiały pięknie.
Po koncertach dzieci wzięły udział w lekcji o lesie, bardzo ciekawej lekcji…. padało wiele pytań, laureaci z dużym zaangażowaniem przeszli przez ten punkt programu……
W między czasie organizatorzy syto zastawili stół i po lekcji o lesie zostaliśmy zaproszeni
na pyszny obiad. Na deser nadleśnictwo poczęstowało nas tortem z widokiem prac laureatów.
Następnie odbyły się warsztaty rękodzieła(…) Sara i Laura znalazły się w „innym świecie”, były zachwycone, tak zaangażowały się w to co robią, że  organizatorzy zdążyli oficjalnie zakończyć imprezę, pożegnać się z gośćmi,  a do naszych dziewczyn jakby to nie docierało…..cały czas przy stole rękodzieła. Jako jedne z ostatnich opuściły warsztaty….

z wielkim niedosytem.
Dziękujemy Pani Polewik oraz Pani Jurkiewicz za zorganizowanie konkursu w szkole,
bo dzięki temu Sara i Laura przeżyły fajną przygodę’’.

Zobacz zdjęcia

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności SP5, Konkursy-SP5, Rok szkolny 2017/2018 |

Akademia

W dniu 27.04.2018 r.  w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3  Maja. Na początku odśpiewano hymn.  Przypomniano uczniom okoliczności jej uchwalenia, co znosiła i co wprowadzała. Apel przygotowały uczennice klasy V a pod nadzorem nauczycielki historii. Aby uczniowie zapamiętali przedstawione fakty podsumowano je krótkim ustnym konkursem z drobnymi nagrodami. Uczniowie poszczególnych klas w większości byli ubrani galowo.

Zobacz zdjęcia

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2017/2018 |

Zaproszenie

Zaproszenie
Dyrekcja
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Gliwicach
serdecznie zaprasza na zebranie
rodziców dzieci zapisanych
do klasy pierwszej
w roku szkolnym 2018/2019
w dniu 22 maja 2018
o godzinie 17:00.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2017/2018 |

Mistrz tabliczki mnożenia – sukces

Dnia 20 marca 2018r. odbył się XV Wojewódzki Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III i IV szkół podstawowych „MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA”. Patronat nad konkursem objął Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Gliwicach.

W konkursie wzięło udział 116 uczniów ze śląskich szkół podstawowych

Naszą szkołę reprezentowały:
Klasa III – MARTA OSTAFICZUK – 4m – 55p/66p
Klasa IV – WERONIKA PLESZCZYŃSKA – 31m – 42p/77p


Zaszufladkowano do kategorii Aktualności SP5, Konkursy-SP5, Rok szkolny 2017/2018 |

Niesamowity świat higieny jamy ustnej

A oto zespołowe prace konkursowe wykonane przez klasy 1a, 1b, 1c, 2a na konkurs plastyczny w ramach programu edukacyjnego ,,Niesamowity świat higieny jamy ustnej”. Z niecierpliwością czekamy na wyniki!

Zobacz prace

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności SP5, Konkursy-SP5, Rok szkolny 2017/2018 |

Mały muzealnik

W ramach projektu edukacyjnego Mały muzealnik uczniowie klasy 1b dowiedzieli się o pracy konserwatora zabytków oraz sami wcielili się w rolę konserwatorów zabytków. Zapraszamy do zdjęć

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2017/2018 |

Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – sukces

Sukces na szczeblu rejonowym w Turnieju Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego

W dniu 15 maja  2018 roku w Zespole Szkół Samochodowych w Gliwicach odbył się
Ogólnopolski Turniej BRD- etap rejonowy.
Z dumą informujemy, że drużyna z naszej szkoły w składzie: Hanna Lewandowska kl. 7a, Dariusz Lewandowski kl. 7a, Agnieszka Lewandowska kl. 7b, Maksymilian Kozik kl. 7a zajęła II miejsce.
Tegoroczny konkurs przysporzył naszej drużynie wiele emocji. Jak się dowiedzieliśmy ,,nasi” byli najlepsi w testach z wiedzy o ruchu drogowym. Kolejne zmagania konkursowe dotyczyły prawidłowego udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej- z tą konkurencją też nieźle poradzili sobie. Najtrudniejszym dla wszystkich uczestników turnieju momentem były jazdy po miasteczku drogowym i torze sprawnościowym. Nasza reprezentacja i z tym sobie dała radę, o czym świadczy wspaniały, wysoki wynik.
Na podkreślenie zasługuje też fakt, że byli naprawdę zgraną drużyną i pomagali sobie wzajemnie.


Zobacz zdjęcia

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności SP5, Konkursy-SP5, Rok szkolny 2017/2018 |

Festyn – zdjęcia

Dziękujemy współorganizatorom, nauczycielom, rodzicom i uczniom, którzy przyłączyli się do organizacji Festynu. Doceniamy każdy wkład i jesteśmy wdzięczni za pomoc w organizacji. Bez Was nie dalibyśmy rady! 🙂
Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Zobacz zdjęcia

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności PM20, Aktualności SP5, Rok szkolny 2017/2018 |

Spotkanie autorskie

W dniu 14 maja klasa 6b uczestniczyła w spotkaniu autorskim z Anną Czerwińską-Rydel – autorką książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej i biograficznej. Pisarka jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiej Sekcji IBBY.
Podczas spotkania autorka przeczytała fragment najnowszej książki „Listy w butelce. Opowieść o Irenie Sendlerowej”. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o życiu i działalności Ireny Sendlerowej. Na zakończenie spotkania pisarka rozdawała autografy i pozowała do wspólnych zdjęć.

Zobacz zdjęcia

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2017/2018 |

OMNIBUS – wyniki

Znamy już wyniki ogólnopolskiego konkursu z języka polskiego OMNIBUS. Najlepszy wynik z klas 5 uzyskał Krzysztof Judziński z klasy 5c, a najlepsze wyniki z klas 6 uzyskały: Magdalena Fraś z 6a i Emilia Kmonk z 6b. Wszystkim laureatom serdecznie gratuluję. Aleksandra Swierczek

Zobacz zdjęcia

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności SP5, Konkursy-SP5, Rok szkolny 2017/2018 |

XIII Regionalny Festiwal Pieśni Patriotycznej

III miejsce zajęła Kinga Rokicka w XIII Regionalnym Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Zabrzu. SERDECZNIE GRATULUJEMY 🙂

 W przesłuchaniach konkursowych naszą szkolę w kategorii zespoły dziecięce reprezentował także Zespół Wokalny. Uczniowie zostali przygotowani pod kierunkiem pani Ireny Janas.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności SP5, Konkursy-SP5, Rok szkolny 2017/2018 |

Rok dla Niepodległej

Rok dla Niepodległej
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Plastycznym: Przez las, przez czas – las świadkiem historii, organizowanym przez Nadleśnictwo Brynek. Konkurs został zorganizowany dla placówek oświatowych na terenie Województwa Śląskiego dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności SP5, Konkursy-SP5, Rok szkolny 2017/2018 |

Spotkanie informacyjne

Serdecznie zapraszamy rodziców przyszłorocznych pierwszoklasistów na spotkanie informacyjne w dniu 22.05.2018r o godz. 17:00. Spotkanie odbędzie się w auli SP5.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2017/2018 |