Sukcesy literacko – plastyczne

Rozstrzygnięto Miejski Konkurs Plastyczno-Literacki pod patronatem Prezydenta Miasta Gliwice Adama Neumanna, zorganizowanego z okazji 229 rocznicy urodzin Aleksandra Fredry ,,Jak ty komu, tak on tobie”. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 11 w Gliwicach.

Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły. W kategorii klas IV-VI: III miejsce zajęła Zuzanna Kukuczka, a wyróżnienie otrzymała Julia Przełożny.

Ogromne gratulacje dla naszych laureatek i podziękowania dla nauczycielki języka polskiego.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności SP5, Konkursy-SP5, Rok szkolny 2022/2023, Szkoła | Dodaj komentarz

Łap słońce z głową

Uczniowie SP 5 aktywnie przystąpili do akcji informacyjnej, której celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat bezpiecznego korzystania z promieni słonecznych. Znają złote zasady ochrony przed nadmiernym promieniowaniem UV
i stosują je w praktyce.

Zobacz zdjęcia

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2022/2023, Szkoła | Dodaj komentarz

Finaliści I Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Kulturze Fizycznej

Dnia 31 maja 2923r. w WOM w Katowicach odbył się finał I Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Kulturze Fizycznej pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego oraz Rektora Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Konkurs podzielony był na kategorie wiekowe kl. 4-6 i kl. 7-8. Uczennica z klasy 5b Marta Chylaszek oraz Kacper Froń z klasy 8b zostali finalistami tego konkursu.

Serdecznie gratulujemy.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2022/2023, Szkoła | Dodaj komentarz

Laboratoria Przyszłości – maj 2023r.

Minął kolejny miesiąc roku szkolnego. Był to czas, w którym również „działaliśmy” z pomocami zakupionymi w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
* Klasy 1-3 utrwalały poznane wiadomości przy użyciu puzzli -Waffli. Dodatkowo rozwijały umiejętności pracy w grupie oraz kreatywne myślenie.
* Tworzenie modeli rozmaitych brył przy użyciu klocków magnetycznych Magformers, w tym miesiącu przypadło uczniom klasy 8a.
* Dodatkowo cześć klas 8, miała możliwość zwiedzić wirtualne, nieznane miejsca na świecie. Odbyło się to dzięki okularom ClassVR. Zabawy było co nie miara:)
* Klasy 5 uczyły się konstruować rowery. Nie były to jednak takie zwykłe jednoślady. Przy użyciu klocków LEGO, miały powstać pojazdy XXII wieku. Trzeba było ruszyć wyobraźnią 🙂 Przy okazji, trenowaliśmy pracę w grupach.
* Nie zapomnieliśmy o Dniu Matki i Dniu Ojca. Przy pomocy drukarki 3D oraz nowego programu do modelowania online Tinkercad, powstały ciekawe, a przede wszystkim wykonane od serca- zawieszki.
* Pomocny okazał się też w tym miesiącu laminator, dzięki któremu uczniowie klasy 6 mogli zalaminowac poznane zasady ortograficzne.
* Nowe robociki Ozoboty zawitały do części klas 5, 6, 7 i 8. Uczniowie mieli okazję nauczyć się je programować, wykorzystując puzzle specjalnie dla nich stworzone. Ciekawostką były puzzleAR.
* Ponadto w maju w naszej szkole odbył się festyn 🙂 Całość wydarzenia została udokumentowana sprzętem audio-video (zdjęcia z festynu, film z festynu).

Przed nami czerwiec ostatni miesiąc nauki w tym roku szkolnym. Czekamy na nowe, ciekawe pomysły.
Podsumowania miesiąca maj dokonała koordynatorka projektu Wioletta Rusin.
#LaboratoriaPrzyszłości
#LaboratoriaPrzyszlosci

.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności SP5, LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI, Szkoła | Dodaj komentarz

Informacja dot. profilaktyki i walki z wszawicą

Przeczytaj treść

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2022/2023, Szkoła | Dodaj komentarz

Sukces dziewcząt z klasy 3c

Miło jest nam poinformować, że dziewczyny zostały laureatkami Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Moja ulubiona postać bajkowa”. Marta Maj zajęła I miejsce Zofia Bączyńska II miejsce Michalinka Twardzik otrzymała wyróżnienie.

Dziewczynom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych wspaniałych sukcesów.
Konkurs organizowała Szkoła Podstawowa nr 21 w Gliwicach.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności SP5, Konkursy-SP5, Rok szkolny 2022/2023, Szkoła | Dodaj komentarz

Wyróżnienie dla naszej szkoły

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klasy 3c realizowali ogólnopolski projekt edukacji ekologicznej ” Drużyna Sir Petera” Rekologia, mający na celu uświadamiania o konieczności segregowania śmieci.
W ramach programu uczniowie wzięli udział w konkursie, który polegał na stworzeniu  przestrzennej gry planszowej pod hasłem „Plastik, papier, szkło i bio, segregacja to jest to! „. Na konkurs wpłynęły 84 prace z całej Polski.

Gra planszowa stworzona przez naszych uczniów otrzymała WYRÓŻNIENIE.

Dzięki otrzymanemu wyróżnieniu  w ramach nagrody szkoła otrzyma zestaw puf do świetlicy szkolnej oraz makatkę edukacyjną o łącznej wartości 1950 zł.

Link do wyników https://druzynasirpetera.pl/

Zobacz zdjęcia

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności SP5, Konkursy-SP5, Rok szkolny 2022/2023, Szkoła | Dodaj komentarz

Wojewódzki Konkurs Matematyczny ,,Mistrz tabliczki mnożenia” dla klas trzecich i czwartych

W dniu 30 maja 2023 w Gliwickim Centrum Edukacyjnym przy ul. Okrzei w Gliwicach odbył się Wojewódzki Konkurs Matematyczny ,,Mistrz tabliczki mnożenia”.
Naszą szkołę reprezentowali: Pavlo Feseniuk, kl.3b i Piotr Lewandowski, kl. 4b.
Uczniowie przez ponad godzinę zmagali się z trudnymi i niestandardowymi zadaniami.
Wyniki poznamy w czerwcu. Trzymamy kciuki za Was!

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności SP5, Konkursy-SP5, Rok szkolny 2022/2023, Szkoła | Dodaj komentarz

III miejsce w POWIATOWYM KONKURSIE

Miło nam poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły Marta Ostaficzuk (kl. 8B) i Aleksandra Wyderka (kl. 8A) zajęły ex aequo III miejsce w POWIATOWYM KONKURSIE KOMPUTEROWO-DZIENNIKARSKIM „PARKI KRAJOBRAZOWE I REZERWATY REGIONU ŚLĄSKIEGO”.

Gratulujemy dziewczyny!!

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności SP5 | Dodaj komentarz

Z wizytą u naszych sąsiadów seniorów

 29 maja kl. 2c i 3c wybrały się z wizytą do Domu Pomocy Społecznej Opoka. Uczniowie przygotowali dwa przedstawienia, którym umilili podopiecznym piątkowy poranek. Brzechwowo i Lampa Aladyna to repertuar, który został odegrany w seniorowej świetlicy. To wspaniała inicjatywa, która łączy najmłodsze pokolenie z najstarszym, poprzez wywoływanie wzajemnych uśmiechów i u dzieci i u babć oraz dziadków. Cieszymy się, że co roku możemy ponawiać tę tradycję i uwrażliwiać dzieci na potrzeby osób starszych, pokazując, że tak naprawdę wystarczy chwila poświęconego czasu, aby pomóc drugiemu człowiekowi.

Zobacz zdjęcia

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2022/2023, Szkoła, Wolontariat | Dodaj komentarz

Konkurs piosenki szkolnej – rozstrzygnięty

18 maja 2023r. odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki kl. 1-3.
Uczestnicy reprezentujący poszczególne klasy śpiewali swoje ulubione piosenki.
Wszyscy wokaliści zaprezentowali wysoki poziom swoich popisów artystycznych.
Jury przyznało miejsca dla poszczególnych poziomów klas.

– klasy pierwsze
I m Joanna Bednarz, kl. 1b
II m Lejla Balje, kl. 1a
III m Maja Młynarczyk, kl. 1b

– klasy drugie
I m Alicja Bednarz, kl. 2b
II m Lena Sobota, Aleksandra Czerwińska, Pola Gromada kl. 2d
III m Anna Astafieva, kl. 2b

– klasy trzecie
I m Thaja Zhao, kl. 3c
II m Kinga Cybulska, kl. 3a
III m Urszula Stanisz, Nadia Błotko, kl. 3b
ex aequo Julia Widawska, Lena Cieślak, kl. 3d

Pani dyrektor Małgorzata Hutnikiewicz pogratulowała małym artystom talentu, podziękowała za wspólny śpiew oraz wręczyła dyplomy i nagrody.

Zobacz zdjęcia

 

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności SP5, Konkursy-SP5, Rok szkolny 2022/2023, Szkoła | Dodaj komentarz

Nasi uczniowie piszą książkę

Uczniowie klas VIII i VII w ramach działań w NPRC pisali książkę. Każdy uczeń z tych klas mógł przyjść do biblioteki i napisać jedno zdanie. Oto pierwsza strona naszej książki. Jeżeli macie wyobraźnie spróbujcie wymyślić tytuł. Propozycje przyjmuje biblioteka do 15.06.

Dawno temu, może w 1629 r., może w 2022 r., w Gleiwitz lub w Gliwicach mieszkała zwariowana rodzina. Była to rodzina 5-osobowa, która miała kota i lubiła jeść. Pewnego dnia rodzina poszła na grzybobranie i spotkali dzika, który zaczął ich gonić. Przestraszeni rodzice wzięli swoje dzieci za ręce i zaczęli uciekać w stronę domu, lecz dzik był szybszy. Nagle potknęli się o kamień i stracili przytomność. Obudzili się na pustyni. Nad nimi stał Harry Potter, który miał minę zagubionego ziemniaka, a że lubił jeść zaczął ich gonić. Biegli bardzo szybko i nagle trafili na Make Pake, która dała im ziemniaka. Mieli nim rzucić w Harrego Pottera. Zdesperowana rodzinka tak zrobiła, ale nie trafiła. Potter wykonał salto w przód. Cała rodzina stanęła nieruchomo, wpatrując się w wyczyn Harrego i zajadając ziemniaki. Harry wylądował na Mabapappe, który zaczął go gonić. Szczęśliwa rodzinka pojechała na wakacje do Francji. Codziennie zjadali nowe bagiety na śniadanie, tzn. bułki paryskie. Później spotkali uciekającą z lasu Gabrysię. Miała w ręce nóż. I zaczęli poważną konwersację o zimniakach. Poszli do paryskiej biedry i kupili ziemniaki. Zrobili z nich kluski śląskie, a z owoców kupionych w osiedlowym kiosku – kompot. Był pyszny. ……………………..
C.D.N.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności SP5, Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, Rok szkolny 2022/2023, Szkoła | Dodaj komentarz

Zbiórka żywności dla zwierząt

W kwietniu przekażemy żywność opiekunom kotów z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oddział Gliwice. Udało nam się zebrać od stycznia do marca 2023 r.:
Karma mokra dla kota – 15 kg
Karma mokra dla psa – 1 kg 54 dkg
Karma sucha dla psa – 9 kg
Przysmaki – 3 opakowania
Miski – 4 sztuki
Obroża – 1 sztuka

Wszystkim darczyńcom dziękujemy.
Jednocześnie informujemy, że nadal zbieramy żywność dla kotów wolnożyjących oraz dla schroniska w Sośnicy. Zbiórka trwa do 20 czerwca 2023 r.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2022/2023, Szkoła, Wolontariat | Dodaj komentarz

Festyn – zbiórka żywności dla zwierząt.

Podczas festynu organizowanego przez ZSP3 w dniu 20.05.2023 r. wolontariusze zbierali karmę dla zwierząt. Oto rezultaty:
Karma mokra dla kota – 2 kg 95 dkg
Karma mokra dla psa – 15 kg 68 dkg
Karma sucha dla psa – 12 kg 65 dkg
Karma sucha dla kota – 10 kg 45 dkg
Przysmaki dla psa – 2 kg 12 dkg
„Pan mięsko” dla psa – 10 szt.
Przysmaki dla kota – 50 g
Mleko dla kota – 12 szt. po 200 ml
Szczotka – 1 sztuka
Drapak dla kota – 2 szt.
Budka dla kota – 2 szt.
Koce – 5 szt.
Dentystik – 3 szt.
Wszystkim darczyńcom dziękujemy.
Zebrane produkty zostaną przekazane przytulisku pani Ani TOZ Odział Gliwice.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2022/2023, Szkoła, Wolontariat | Dodaj komentarz

Podsumowanie konkursu origami

OGÓLNOPOLSKI KONKURS ORIGAMI „MAGIA ZAMKNIĘTA W PAPIERZE”

Informacje dla uczestników konkursu, którego jednym z organizatorów jest nasza szkoła 🙂

Wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych uczestników wraz z opiekunami zapraszamy na z podsumowanie konkursu, które odbędzie się 30 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 8 w Tarnowskich Górach, ul. Janasa 11

Wyniki dostępne na stronie https://www.facebook.com/konkurs.magia.origami

Plan podsumowania:
godz. 9:00 – rozdanie dyplomów i nagród około godz. 9:45 – warsztaty origami dla nagrodzonych i wyróżnionych

Prosimy o potwierdzenie przybycia (do piątku 26 maja oraz ile osób) ze względu na przygotowanie materiałów na warsztaty.

Serdecznie zapraszamy!
Organizatorzy

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności SP5, Konkursy-SP5, Rok szkolny 2022/2023, Szkoła | Dodaj komentarz

Festyn rodzinny

20 maja, po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią odbył się w naszej szkole Festyn Rodzinny. Dziękujemy Państwu za tak liczny udział i zaangażowanie. To była bardzo miła, słoneczna sobota, podczas której mogliśmy się spotkać wspólnie uczniowie – rodzice – pracownicy szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i filmiku z tego wydarzenia:

Zobacz zdjęcia
Zobacz film

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2022/2023, Szkoła | Dodaj komentarz

Turniej sportowo – matematyczny

W dniu 22 maja 2023 na sali gimnastycznej odbył się szkolny turniej sportowo – matematyczny dla klas 5.

Turniej polegał na sprawnym wykonaniu konkurencji sportowych i prawidłowym rozwiązaniu zagadnień matematycznych.

1 miejsce w turnieju zajęli reprezentanci klasy 5 c

2 miejsce zajęli reprezentanci klasy 5 b

3 miejsce zajęli reprezentanci klasy 5 a.

Gratulujemy i do zobaczenia za rok na kolejnym turnieju

Zobacz zdjęcia

 

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności SP5, Konkursy-SP5, Rok szkolny 2022/2023, Sport w szkole, Szkoła | Dodaj komentarz

Informacja dot. egzaminu ósmoklasisty

Szanowni Państwo,
Przypominamy, że 23, 24 i 25 maja 2023r. odbędzie się test ósmoklasisty. Dla uczniów klas 1-7 jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych.  W szkole zorganizowane będą zajęcia opiekuńczo – wychowawcze w świetlicy, dla tych uczniów, którzy nie będą mieli zapewnionej opieki w domu.

ÓSMOKLASISTOM życzymy powodzenia.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2022/2023, Szkoła | Dodaj komentarz

Sukces naszej drużyny lekkoatletycznej

16 maja 2023 r. na stadionie lekkoatletycznym w Gliwicach odbyły się zawody miejskie w trójboju LA klas 4.
Trójbój składa się z następujących konkurencji: bieg na 50 metrów, skok w dal i rzut piłeczką palantową, a każdy z zawodników musi wystartować we wszystkich konkurencjach.

W zawodach bardzo dobrze spisała się reprezentacja chłopców z naszej szkoły. Nasi sportowcy zajęli III miejsce i jest to spory sukces, zważywszy, że w imprezie wzięło udział 17 szkół z naszego miasta.

W skład drużyny SP5 weszli następujący uczniowie: Mateusz Bębenek, Borys Chabinowski i Marcin Szalbot (klasa 4a), Aleksander Fulara, Aleksander Gil i Damian Ron (klasa 4b), Bartłomiej Rubaj (4c) i Dawid Łajszczak (4d).

Wszystkim chłopcom serdecznie gratulujemy 🙂

Zobacz zdjęcia

Zaszufladkowano do kategorii Konkursy-SP5, Rok szkolny 2022/2023, Sport w szkole, Szkoła | Dodaj komentarz

Dzień Dziecka w Gliwicach – wydarzenie dla dzieci

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2022/2023, Szkoła | Dodaj komentarz