Dzień Głośnego czytania

29 września obchodziliśmy w Ogólnopolski Dzień Czytania Dzieciom. W klasach pierwszych czytaliśmy opowiadanie Heleny Bechlerowej pt. „Kolczatek „. Po wysłuchaniu opowiadania dzieci chętnie rozmawiały o bohaterach i wydarzeniach z wysłuchanego tekstu. W klasach 2 i 3 na głośne czytanie wybrano fragmenty książki Waldemara Cichonia pt. „Cukierku ty łobuzie „. Wesołe przygody kota Cukierka „wciągnęły ” słuchaczy . Po czytaniu przeprowadzono błyskawiczny konkurs ze znajomości czytanych fragmentów. Okazało się że trudno było zaskoczyć słuchaczy trudnym pytaniem. W Oddziałach Przedszkolnych ( Zajączki, Biedronki i Wiewiórki ) dzieciom czytały uczennice z klasy trzeciej. Wybrały wesołe wiersze Marcina Brykczyńskiego. Wszystkie dzieci dostały do wykonania zadanie domowe : Namówić kogoś dorosłego w swoim domu na głośne czytanie !
Mam nadzieję że to się uda:)
Biblioteka Szkolna ( ul. Żwirki i Wigury )

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2020/2021. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.