DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA w naszej szkole!

25 listopada w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji przygotowane zostały różne atrakcje. Ponad 90 osób wzięło udział w konkursie plastycznym na portret misia – Jury miało niebywale trudny wybór, ponieważ prace zostały wyknane na bardzo wysokim poziomie. Wyłoniono laureatów I miejsca (3 osoby), II miejsca (9 osób), III miejsca (12 osób) oraz wyróżniono 18 osób. Wszyscy artyści, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali nagrody, które zostały zakupione ze środków Rady Rodziców.
W tym dniu w salach odbyły się zajęcia o tematyce misiowej – filmy, łamigłówki, a nawet przebieranki. O godzinie 10:00 wszystkie klasy spotkały się na wspólnym apelu, gdzie organizatorki p. Anna Cichocka i p. Ewelina Grochowska odczytały historię pluszowego misia i wszyscy razem wyszukiwaliśmy sylwetki znanych misiów takich jak: Kubuś Puchatek, Miś Yogi, Gumisie, Miś Koralgol czy Miś Uszatek.

Najwięcej emocji wzbudził u wszystkich konkurs z liczeniem misiów w pudełku. Przez 3 dni uczniowie mogli „oszacować” ilość pluszaków na podstawie wielkości pudełka i niektórych przeźroczystych elementów, a następnie zapisać swój wynik u wychowawcy. Wspólnie liczyliśmy misie, które Pani Ewelina wyjmowała z pudełka – okazało się, że jest ich 37! – i aż 2 osobom udało się odgadnąć dokładną ich liczbę.

Lubimy Dzień Misia – i na pewno spotkamy się wspólnie na świętowaniu w przyszłym roku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Konkursy-SP5, Rok szkolny 2022/2023, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.