Europejski Tydzień Sportu w ZSP nr 3 w Gliwicach

Wzorem roku ubiegłego – w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Tydzień Sportu. Na każdy dzień tygodnia nauczyciele zaplanowali różne konkurencje, gry oraz zabawy sportowe. Już w poniedziałek uczniowie klas pierwszych wzięli udział w „wyścigu po babkę”. Dzieci w formie wyścigów rzędów rywalizowały o miejsca na podium. Całe zespoły klasowe za udział w turnieju oraz dopingowanie otrzymały owocowe babeczki i dyplomy. We wtorek dzieci uczęszczające do szkolnej świetlicy miały zorganizowaną sportową poranną zaprawę a następnie zabawy z chustą animacyjną. W środę uczniowie klasy 3 ustanawiali szkolne sportowe „Rekordy Guinessa” m.in. kręcenie hula hop na czas, podbijanie piłki nogą i skakania na skakance. Kolejnego dnia odbył się „mini maraton taneczny” dla zerówek oraz świetlicy. Europejski Tydzień Sportu zakończyły zawody dla klas czwartych „Wyścigi rzędów na wesoło”.

Zapraszamy do relacji foto 🙂

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Konkursy-SP5, Rok szkolny 2018/2019. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.