Historia Świętego Mikołaja

W dniu 5 grudnia uczniowie klasy 2 c uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych organizowanych przez Muzeum w Gliwicach. Tym razem dzieci były na zajęciach o Świętym Mikołaju. Dzieci usłyszały odpowiedzi na pytania : Kiedy urodził się Święty Mikołaj? Czy faktycznie poruszał się saniami zaprzężonymi w renifery? Jak wyglądał? Czy miał długą siwą brodę? A może pił coca-colę? Jaki obraz św. Mikołaja wykreowała popkultura, a co głosi o nim historia i legenda? Podczas zajęć dzieciom została przybliżona postać biskupa Mikołaja, jego zasługi,  ze względu na  które został obwołany  świętym oraz tradycje, jakie zrodziły się dzięki jego duszpasterskiej działalności. Dzieci dowiedziały  się, skąd pochodzi zwyczaj obdarowywania się prezentami i dlaczego przypada 6 grudnia.  Dzieci dowiedziały się jak z upływem czasu zmieniał się w kulturze wizerunek świętego. Zastanowiły się również, co zrobić, by dzisiejszy Święty Mikołaj uosabiał bezinteresowną dobroczynność historycznego Biskupa z Miry. W części warsztatowej dzieci wykonały zawieszki Świętego Mikołaja.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2018/2019. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.