Informacja dla rodziców dot. oddziałów przedszkolnych

Szanowni Państwo
Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 5
W związku z podjęciem przez Radę Miasta Gliwice uchwały Nr XLI/855/2022 z dnia 10 listopada 2022 r. w sprawie zamiaru przekształcenia niektórych szkół podstawowych poprzez likwidację oddziałów przedszkolnych informuję, że w pkt. 3 ww. uchwały, zostało ujęte przekształcenie Szkoły Podstawowej nr 5 w Gliwicach.
Niniejsza uchwała nie wpływa w żaden sposób na sytuację uczniów Szkoły Podstawowej nr 5. Ma ona na celu wyłącznie uporządkowanie sieci przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Formalnej likwidacji ulegną oddziały przedszkolne puste, do których nie uczęszczają przedszkolaki.
W szkole nadal będą funkcjonowały oddziały przedszkolne, będące w strukturze Przedszkola Miejskiego nr 20, znajdującego się w naszym Zespole.

Podjęta uchwała nie wpłynie zatem na zmniejszenie liczby miejsc dla dzieci przedszkolnych. Ze względu na fakt, że Przedszkole Miejskie nr 20 ma dodatkową lokalizację w budynku naszej szkoły, przedszkolaki odbywają edukację przedszkolną w trzech oddziałach w budynku szkoły.

W związku z powyższym uzasadniona jest formalna likwidacja oddziałów przedszkolnych znajdujących się w strukturze szkoły.

Poniżej link do Uchwały
https://bip.gliwice.eu/storage/uchwaly/13677.pdf

Z wyrazami szacunku Małgorzata Hutnikiewicz dyrektor ZSP3

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2022/2023, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.