Informacja dyrektora dla rodziców

Proszę Państwa Informuję, że planowany powrót uczniów do szkół to 25 maja 2020 r. Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca.

Szanowni Państwo,
pragnę przypomnieć, że zajęcia zdalne są realizowane w naszej szkole przez:
– platformę Padlet,
– dziennik elektroniczny

Padlet, dostępny przez stronę internetową szkoły, jest głównym miejscem, gdzie nauczyciele zamieszczają wszystkie informacje dotyczące prowadzonych przez siebie lekcji.
Ponadto nauczyciele chcąc ułatwić i uatrakcyjnić dzieciom zajęcia, prowadzą zdalne nauczanie posługując się różnymi narzędziami, m. in. Google classroom, Microsoft Teams.

Uczniowie klas 4-8 naszej szkoły mają bezpłatny dostęp do Office 365 i do aplikacji Microsoft Teams. (informacja dostępna na stronie internetowej szkoły w zakładce zdalne nauczanie – informacje). Link poniżej: http://www.zsp3.gliwice.pl/index.php/szkola/zdalne-nauczanie-informacje/
Login i hasło dla ucznia dostępne są u wychowawców. Dzięki temu mogą odrabiać zadania na komputerze, tablecie, laptopie, smartfonie. MS Teams działa na platformach Windows, Mac, Android i iOS oraz w Internecie. Jeżeli uczeń jeszcze nie zalogował się do darmowego MS Office może zalogować się przez stronę internetową szkoły http://www.zsp3.gliwice.pl/index.php/szkola/zdalne-nauczanie-informacje/ lub : – wejść w przeglądarkę internetową (np. Mozilla, Chrom itp.) – w okienko do wyszukiwania wpisać: Office 365 logowanie – gdy otworzy się strona, wpisać login i hasło otrzymane od wychowawcy – zmienić hasło na własne. Do Office 365 i do aplikacji Microsoft Teams używamy tego samego loginu i hasła. Uczniowie klas 4-8 byli proszeni o aktywowanie swojego dostępu do e-dziennika. W imieniu wychowawców proszę o sprawdzenie, czy dziecko dokonało aktywacji. Konto ucznia w e-dzienniku jest inne niż rodzica.
Dziecko nie ma takiego dostępu jak posiada rodzic/opiekun.

Poniżej instrukcja, jeśli dziecko zapomniało aktywować dostęp: https://www.vulcan.edu.pl/strona.php/269_edziennik_dla_rodzicow_instrukcja.html UWAGA! Aby aktywować konto w e-dzienniku, uczeń musi wejść do programu Vulcan przez stronę internetową szkoły. Jeżeli utrzymuje się problem z aktywacją e-dzienniczka, proszę skontaktować się z wychowawcą klasy lub Panią Izabelą Krzecińską. Chętnie udzielimy pomocy.

NAUCZYCIELE NIE WYMAGAJĄ DRUKOWANIA ŻADNYCH MATERIAŁÓW. WSZYSTKIE POLECENIA (ZADANIA, TESTY, QUIZY CZY SPRAWDZIANY) MOŻNA WYKONAĆ BEZ POTRZEBY DOKONANIA WYDRUKU. W PRZYPADKU WĄTPLIWOŚCI PROSIMY KONTAKTOWAĆ SIĘ BEZPOŚREDNIO Z NAUCZYCIELEM UCZĄCYM (adresy i dyżury na stronie szkoły) link poniżej: http://www.zsp3.gliwice.pl/wp-content/uploads/2020/03/Nowe-Konsultacje-z-nauczycielami-prowadz%C4%85cymi-zaj%C4%99cia-COVID.pdf

Czekam na wszelkie uwagi dot. nauczania zdalnego, które posłużą nam do podniesienia jakości pracy.

Z życzeniami zdrowia
Małgorzata Hutnikiewicz
dyrektor ZSP3

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2019/2020. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.