„Jak odczytywać emocje” – projekt z klasą

Od 8. 10 2020r. uczniowie klas 1a, 1b i 1d będą uczestniczyć w ogólnopolskim projekcie Lekcje z klasą -„Jak odczytywać emocje?” w ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie, który został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej. Scenariusze lekcji są zgodne z podstawą programową i przygotowane w oparciu o autorską Metodę Pytań i Doświadczeń. Projekt polega na realizacji  lekcji z wykorzystaniem konspektów zajęć, kształtujących kompetencje społeczne. Nauczyciel rozwinie u uczniów umiejętności radzenia sobie z emocjami, nawiązywania relacji i kreatywnego myślenia. Dzieci będą wykonywać proste doświadczenia i samodzielnie wyciągać wnioski. Uczestnicy Lekcji z klasą otrzymają dostęp do dodatkowych materiałów i pomocy dydaktycznych, związanych z tematyką projektu. Zajęcia prowadzone Metodą Pytań i Doświadczeń, rozbudzą naturalną ciekawość i kreatywność uczniów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2020/2021. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.