Laboratoria Przyszłości – styczeń 2023r.

Jak minął nam kolejny miesiąc w programie LP?
Choć miesiąc ten był krótki, bo wpadły ferie ?, nie przeszkodziło nam to w urozmaicaniu zajęć sprzętem zakupionym w ramach programu.
* Część klas 8 miała już okazję sprawdzić swoją wiedzę z elektryczności podczas budowania obwodów elektrycznych, korzystając z zestawów BOFFIN.
* Na zajęciach technicznych klasa 5a, przy pomocy pistoletów na klej tworzyła pomysłowe eko zabawki.
* 5b miała okazję w inny sposób wykazać się znajomością lektury :). Korzystając z klocków LEGO uczniowie budowali ważne miejsca z „Chłopców z Placu Broni”.
* Podczas lekcji języka niemieckiego klasy uczniowie klas 8a i 8c podróżowali po świecie. Wprawdzie dzięki green screenowi, ale zawsze to coś – pamiątkowe fotki pozostaną?.
* Podczas zajęć techniczno-informatycznych w ruch poszły długopisy 3D. Powstały różnego rodzaju zawieszki i breloczki.
* Uczniowie klasy 8d na fizyce oraz uczniowie z Ukrainy na zajęciach dodatkowych wybrali się dzięki goglomVR w wirtualny świat ?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI, Rok szkolny 2022/2023, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.