Lider wolontariatu 2018/2019

„LIDER WOLONTARIATU 2018/2019”

W roku szkolnym 2018/19 uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach Szkolni Liderzy Wolontariatu, które zostały zorganizowane przez Dom Aktywnej Młodzieży przy Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych. Celem spotkań było zachęcenie uczniów do aktywności w środowisku szkolnym i społeczności lokalnej, oraz wyłonienie liderów, którzy będą koordynować w szkole działalność wolontaryjną.

Relacje uczennic z klasy 7B ze szkolenia: Julity Pyszki, Emilii Kmok, Weroniki Belskiej

„ Wraz z koleżankami dostałyśmy szanse uczestniczenia w zajęciach z wolontariatu, organizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury. Zajęcia odbywały się w soboty przez 5 tygodni w godzinach od 9:00 do 12:00. Uczestnicząc w zajęciach miałyśmy okazje zgłębić tematykę wolontariatu. Podczas tych spotkań nauczyłyśmy się między innymi, w jaki sposób organizować akcje charytatywne, oraz przeprowadzać sondaże. Poznałyśmy także rówieśników z innych szkół i nauczyłyśmy się współpracować w grupie wolontariuszy. Myślę, że wiedza zdobyta podczas tych zajęć ułatwi nam organizowanie wielu ciekawych akcji na terenie szkoły w przyszłości. Myślę, że każdy, kto chce zostać wolontariuszem powinien wziąć w takich zajęciach udział ”.

Zobacz zaświadczenie

Opiekun Koła PCK; Małgorzata Kwaśnicka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2018/2019, Szkoła, Wolontariat. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.