„Matematyka w sztuce” podsumowanie

7 grudnia, w sobotę, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gliwicach, Filia nr 5 w odbył się wernisaż wystawy prac origami i z haftu matematycznego oraz podsumowanie konkursów i działań zrealizowanych  w ramach projektu edukacyjnego „Matematyka w sztuce”, który dofinansowała fundacja mBanku. Zostali zaproszeni wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy konkursów wraz z opiekunami oraz uczniowie naszej szkoły, którzy aktywnie uczestniczyli w projekcie.

Uroczyście zostały wręczone dyplomy oraz nagrody:

  • dla najaktywniejszych uczestników projektu
  • w Szkolnym konkursie na pracę wykonaną haftem matematycznym „Jesień”
  • w Miejskim konkursie na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową wykonaną haftem matematycznym
  • w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Matematyka i origami”.

Wśród nagrodzonych znaleźli się uczestnicy z wielu gliwickich szkół oraz z różnych miejsc Polski, między innymi z Chełmka, Kalisza, Szczebrzeszyna, Sułowa, Michalowa, Żernicy.

Na zakończenie odbyły się warsztaty origami prowadzone przez panią Halinę Rościszewską-Narloch – artystę origami oraz autorkę książek origami.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczestnikom oraz dziękujemy opiekunom za wkład i zaangażowanie.

Nagrody, gadżety oraz materiały na organizację wystawy, wernisażu, konkursów, podsumowanie projektu przekazali:

  • fundacja mBanku
  • Rada Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Gliwicach.

BARDZO DZIĘKUJEMY!

Do końca grudnia zapraszamy na wystawy do Miejskiej Biblioteki Publicznej, Filia nr 5 oraz Oddział dla dzieci nr 38 w Gliwicach. Na wystawach zobaczymy wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace, najciekawsze prace, które wpłynęły na konkursy oraz prace naszych uczniów wykonane na zajęciach origami i z haftu matematycznego, które odbywały się od początku roku szkolnego oraz prace klasy 5b i 5c wykonane na warsztatach origami. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Zdjęcia

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2019/2020, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.