„Matematyka w sztuce” – projekt grantowy

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała grant z Fundacji mBanku na realizację projektu edukacyjnego „Matematyka w sztuce” w ramach programu grantowego „mPotęga”. Projekt skierowany jest do uczniów klas 4-6. Łączy matematykę ze sztuką. Ma on na celu poznanie matematyki z innej strony. Uczniowie biorący udział w warsztatach poprzez zajęcia praktyczne poznają wiele pojęć matematycznych. W projekcie przewidziane są warsztaty z haftu matematycznego i warsztaty origami. Podsumowaniem projektu będą wystawy. Zostaną również przeprowadzone konkursy: szkolny konkurs z haftu matematycznego, miejski konkurs z haftu matematycznego oraz ogólnopolski konkurs origami.
Autorami projektu są panie: Elżbieta Kwiatkowska oraz Irena Janas.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2018/2019, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.