Noc bibliotek

Tegoroczna Noc Bibliotek w naszej szkole odbyła się w dniu 9.10.2020 ( piątek ) późnym popołudniem. Mając na uwadze dystans społeczny  wzięło udział  w tym spotkaniu mniej uczniów. Rozpoczęliśmy od zabawy w Ekologiczny Escape room. Uczniowie szukając kolejnych zagadek sprawdzali zakamarki sal szkolnych i biblioteki. Dwie drużyny rywalizowały walcząc o zwycięstwo . Wybrani zdobyli słodką nagrodę ( podzielili się z przegranymi :).   Porozmawialiśmy sobie o „rożnym klimacie”. Dzieci zwróciły uwagę na klimat  w przyrodzie, różnice klimatyczne na świecie, ale również ważny jest klimat w rodzinie i nasze wzajemne relacje. Następnie w „kinie szkolnym” obejrzeliśmy film „Jakub, Mimmi i gadające psy”.  Nie zabrakło ekologicznego poczęstunku ( papierowe talerzyki i kubeczki ). Mogliśmy spróbować domowych racuszków przyniesionych przez jedną z uczennic.  Posileni,tworzyliśmy klimat grozy i fantastki wymyślając  własne opowiadanie pełne magicznych stworów.
Nad grupą podczas Nocy bibliotek czuwała p.Patrycja Małkiewicz i p. Monika Ballas

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2020/2021. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.