Półkolonie

Wakacje dobiegły końca, lecz my jak za machnięciem czarodziejskiej różdżki cofamy się do ich początku, kiedy to kilkudziesięciu naszych uczniów uczestniczyło w zorganizowanej przez nas półkolonii.

Był to czas zabawy, aktywnego wypoczynku, ale też poznawania i zdobywania nowych umiejętności. Wyprawa na biegun północny, ucieczka przed rekinem czy nurkowanie na rafie koralowej i to w jeden dzień. Niemożliwe? Możliwe dzięki zajęciom z goglami VR przeprowadzonymi przez Uniwersytet Rozwoju. Dodatkowo na tych zajęciach dzieci dowiedziały się jak działają nasze zmysły i co widzimy przez noktowizor. Pracownia Artystyczna AS pokazała nam jak wykonać naturalną ozdobę Las w słoiku. Upieczone samodzielnie bułeczki smakują najlepiej. O tym uczestnicy dowiedzieli się podczas wycieczki do Muzeum Chleba. Przez krótką chwilę dzieci wcieliły się w górników, poznały trud ich pracy, a płynąc pod ziemią łódkami  poznały  śląskie legendy np.o beboku czy utopcach:)  Mieliśmy też okazję rozwiązać zagadkę czy straszyki są straszne, a to dzięki zajęciom z panem Maciejem z firmy Owady i spółka. No i było je programowanie z klockami Lego  oraz zabawa robotami wraz z prowadzącym zajęcia przedstawicielem  firmy Skriware z Warszawy .
Mamy nadzieję, że wszyscy spędzili ten czas miło i  dobrze się bawili.

Gabriela Antonowicz-Pracht

Zapraszamy do galerii

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2022/2023, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.