Program: Jak zbudować prototyp?

Klasa Ib przystąpiła do projektu edukacyjnego ,,Kompetencje na szóstkę” w ramach, którego przeprowadzane są zajęcia edukacyjne w oparciu o ciekawe scenariusze lekcji.

Biorąc udział w programie mamy wiele korzyści, bo:

• Rozwijamy kompetencje społeczne uczniów (kreatywność, innowacyjność, przedsiębiorczość),
  • Kształcimy ich umiejętność krytycznego i logicznego myślenia, rozumowania, argumentowania i wnioskowania,
  • zapewniamy uczniom  rozwój osobowy i społeczny (komunikacja i współpraca w grupie, nawiązywanie relacji, realizacja wspólnego projektu),
  • rozbudzamy i zaspokajamy naturalną ciekawość poznawczą uczniów.

15 marca przeprowadziliśmy bardzo ciekawe zajęcia na temat: Jak zbudować prototyp?

Podczas zajęć uczniowie pracując w grupach, wspólnie zrealizowali zadanie projektowe. Za pomocą bardzo prostych materiałów, takich jak papier, klej, spinacze czy wata, stworzyli prototyp oczyszczalni ścieków, którego funkcjonalność została sprawdzona pod koniec zajęć. Aktywności te nauczyły uczniów myślenia projektowego i twórczego rozwiązywania problemów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2017/2018. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.