Rajd „Choinka”

Dnia 11.01.2019r. Komisja turystyki Szkolnej / Mirosław Czeczot /  zorganizowała X rajd     „ Choinka” dla szkół z terenu Gliwic w Smolnicy. W rajdzie wzięło udział 47 uczniów          i 6 opiekunów ze szkół:
SP 13 – opiekun Penka Grabania
SP 21 – opiekun Iwona Taracińska
SP 28 – opiekun Grażyna Zarychta
SP 41 – opiekun Zofia Żywicka, Magdalena Łapszyńska
ZSP 3 – GM 4 – opiekun Mirosław Czeczot
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III B GM w składzie: Julia Kubasik, Martyna Haber, Oliwia Czupryna i Krzysztof Zientara.
Po dotarciu do Wilczego Gardła w zimowej scenerii udaliśmy się przez las w kierunku  Smolnicy. W czasie marszu przewodnik przedstawił historię obchodów świąt Bożego Narodzenia na świecie oraz tradycjami związanymi z tym okresem. Po dotarciu do Smolnicy, uczestnicy udali się na ścieżkę przyrodniczą, a Mirosław Czeczot rozpalił ognisko. Po spacerze znaleźliśmy świerk, który został przystrojony w ozdoby choinkowe, uczniowie lepili bałwana,  piekli kiełbaski oraz szkoły rozwiązywały quiz o tematyce Bożego Narodzenia. Wszystkie szkoły rozwiązały bezbłędnie i jury przyznało każdej szkole
I miejsce. Po wręczeniu dyplomów udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

Organizator – Mirosław Czeczot

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Konkursy-SP5, Rok szkolny 2018/2019, Sport w szkole. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.