Rozpoczęcie roku – relacja

2 września rozpoczęliśmy uroczyście nowy rok szkolny 2019/2020. W tym roku wyjątkowo, bo z upamiętnieniem 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Było podniośle, z szacunkiem i ze wspomnieniami, bowiem zaprosiliśmy osoby, które wojnę przeżyły. W ramach akcji „Przerwany marsz” gościliśmy tych, którym wojna odebrała nie tylko możliwość usłyszenia pierwszego dzwonka, ale pozbawiła edukacji na kilka lat.
„Pamiętam, to był piątek…” – takimi słowami swoją opowieść rozpoczął jeden z zaproszonych gości. 91 – latek przybliżył nam historię – nie tą książkową z datami, a tą widzianą oczami samych uczestników – subiektywną, ale płynącą z własnych wspomnień. Na zakończenie, śląskim obyczajem zaproszeni goście otrzymali na pamiątkę rogi obfitości wypełnione słodyczami.
Cisza jaka zapadła na sali po zakończeniu akademii, była wyrazem szacunku zebranych uczniów i pracowników szkoły wobec minionych wydarzeń.

Powitaliśmy również nowych pierwszaków, którzy żegnając przedszkole przestąpili swój pierwszy, szkolny próg.

Wszystkim naszym uczniom i nauczycielom życzymy wielu sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym!

Zobacz zdjęcia klas I – szych

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2019/2020, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.