Święto Drzewa 2018r

Po raz kolejny w ZSP Nr 3 obchodziliśmy „Święto Drzewa”.  W połowie września rozpoczęliśmy przygotowania i nawiązaliśmy kontakt z nadleśniczym Adamem Głowackim z Nadleśnictwa Rudziniec. Celem organizowanej wycieczki edukacyjnej było rozwijanie wrażliwości młodzieży na zagadnienia ochrony środowiska naturalnego, dostrzeganie piękna przyrody w uprzemysłowionych zakątkach Wyżyny Śląskiej. Dnia 9.10. 2018r, uczniowie z klasy 7A i 7B, wraz z opiekunami udali się autokarem do lasu w Rachowicach. Na miejscu czekał na nas leśniczy, który wprowadził nas w zagadnienia ścieżki leśnej. Na trasie marszu uczniowie zapoznawali się z treścią 20 tablic, zawierających zagadnienia potrzebne do wypełniania kart pracy z zakresu: ekologii, ochrony środowiska. Pan leśniczy odpowiadał na pytania uczniów, opowiedział o tajemnicach lasu oraz swojej ciekawej pracy.

Wycieczka zakończyła się wspólnym ogniskiem, połączonym pieczeniem kiełbasek oraz „sesją fotograficzną” w promieniach południowego słońca.

Organizatorzy: Małgorzata Kwaśnicka, Agata Gruszka, Aleksandra Świerczek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2018/2019. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.