projekt: Szkoła Niepodległej 1918-2018 – relacja

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu „Szkoła Niepodległej 1918-2018″. W ramach realizacji jego zadań nasi uczniowie wzięli udział w wycieczkach związanych z historią dwudziestolecia międzywojennego i walki o granice II Rzeczpospolitej.

3 października uczniowie z klas siódmych uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.  W muzeum przygotowano dla nich warsztaty historyczne „Walka o polski śląska 1919-1921”. Warsztaty były połączone ze zwiedzaniem muzeum, którego interaktywna forma zachęciła młodzież do poszukiwania ukrytych w różnych miejscach informacji.
Nie często zdarza się by nauczyciel miał problem z wyciągnięciem uczniów z muzeum.
Tak właśnie było w przypadku muzeum w Świętochłowicach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2018/2019. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.