Logo Szkoły Podstawowej Nr 5

Dzień dobry.

Zgłosiliśmy nasz plac zabaw przy. ul. Żwirki i Wigury do jego modernizacji. Mamy możliwość zrobić to w ramach Budżetu Obywatelskiego, w związku z tym serdecznie Państwa zachęcamy do zagłosowania na ten projekt. Dzięki tej modernizacji nasz plac zabaw zostanie również przystosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością.

Wystarczy wejść na stronę https://gbo.gliwice.eu/?p=f&r=dz&iod=1
– wpisać swoje dane w formularzu,
– poniżej odszukać osiedle Trynek i wybrać  Lp.4: nr wniosku 125
Modernizacja placu zabaw przy SP nr 5 (kliknąć przycisk WYBIERAM)
– następnie zjechać na dół strony potwierdzić oświadczenie i kliknąć WYŚLIJ
– na podany w formularzu adres e-mail zostanie przesłany link potwierdzający.

– należy go otworzyć  w poczcie i zatwierdzić (kliknąć), w przeciwnym razie głos będzie nieważny.

Z placu zabaw SP5 MOŻNA BĘDZIE KORZYSTAĆ  RODZINNIE
w nieograniczonym czasie.

R A Z E M    M O Ż E M Y    W I Ę C E J !
Prosimy o zachęcenie do głosowania rodziny, przyjaciół, sąsiadów.
Głosujemy do 15.09.2021r.

PROCEDURY FUNKCJONOWANIA  ZSP 3 W GLIWICACH
obowiązujące od dnia 1.09.2021r, – tryb pełny stacjonarny
strona

(do pobrania PDF )

Zapisy do klas pierwszych – zobacz

Zdalne nauczanie w roku szkolnym 2020/2021 – zobacz

Procedury funkcjonowania ZSP 3 w czasie pandemii w roku szkolnym 2020/2021– zobacz

Szanowni Państwo,
Z uwagi na coraz większą ilość zakażeń COVID-19 w naszym kraju, Dyrektor ZSP3 przypomina o obowiązku zasłaniania ust i nosa, poprzez noszenie maseczek lub przyłbic w przestrzeniach wspólnych budynku (na korytarzach, w czasie przerw międzylekcyjnych) przez wszystkich nauczycieli, pracowników, uczniów i rodziców.

Procedury funkcjonowania Szkoły Podstawowej nr 5 w Gliwicach w czasie pandemii – zobacz

Zasady realizacji zajęć pozalekcyjnych organizowanych w Szkole Podstawowej nr 5 w Gliwicach zobacz

OBOWIĄZEK INFORMACYJNY
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych w ZSP 3 – zobacz

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Gliwicach informuje, że na terenie Zespołu (tj.: ul. Asnyka 36, ul. Żwirki i Wigury 85, ul. Pszczyńska 18) funkcjonuje całodobowy system monitoringu wizyjnego.

Historia szkoły

Szkoła Podstawowa Nr 5 w Gliwicach rozpoczęła swoją działalność 19 kwietnia 1945r. kiedy trwały jeszcze działania wojenne w budynku przy ul. Pszczyńskiej 22. Kierownikiem został Tadeusz Mazurek. Nie było podręczników, krzeseł, map i innych środków dydaktycznych.

W budynku przy ul. Żwirki i Wigury 85 szkoła mieści się od 1986r. Początkowo pracowaliśmy w dwóch budynkach, w 2006r. budynek przy ul. Pszczyńskiej przekazano Miastu Gliwice. Czytaj dalej