Zdalne nauczanie w roku szkolnym 2020/2021 – zobacz
Procedury funkcjonowania ZSP 3 w czasie pandemii
– zobacz

Od poniedziałku 30.11.2020 r zostały przywrócone w szkole zajęcia siatkarskie dla klasy sportowej o profilu piłka siatkowa (klasa 6e).
– zobacz więcej

Szanowni Państwo,

Z uwagi na coraz większą ilość zakażeń COVID-19 w naszym kraju, Dyrektor ZSP3 przypomina o obowiązku zasłaniania ust i nosa, poprzez noszenie maseczek lub przyłbic w przestrzeniach wspólnych budynku (na korytarzach, w czasie przerw międzylekcyjnych) przez wszystkich nauczycieli, pracowników, uczniów i rodziców.

Procedury funkcjonowania Szkoły Podstawowej nr 5 w Gliwicach w czasie pandemii – zobacz

Zasady realizacji zajęć pozalekcyjnych organizowanych w Szkole Podstawowej nr 5 w Gliwicach zobacz

OBOWIĄZEK INFORMACYJNY
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych w ZSP 3 – zobacz

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Gliwicach informuje, że na terenie Zespołu (tj.: ul. Asnyka 36, ul. Żwirki i Wigury 85, ul. Pszczyńska 18) funkcjonuje całodobowy system monitoringu wizyjnego.

Historia szkoły

Szkoła Podstawowa Nr 5 w Gliwicach rozpoczęła swoją działalność 19 kwietnia 1945r. kiedy trwały jeszcze działania wojenne w budynku przy ul. Pszczyńskiej 22. Kierownikiem został Tadeusz Mazurek. Nie było podręczników, krzeseł, map i innych środków dydaktycznych.

W budynku przy ul. Żwirki i Wigury 85 szkoła mieści się od 1986r. Początkowo pracowaliśmy w dwóch budynkach, w 2006r. budynek przy ul. Pszczyńskiej przekazano Miastu Gliwice. Czytaj dalej