ul. Żwirki i Wigury 85

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września 2018r. według następującego harmonogramu:

• w budynku przy ul. Żwirki i Wigury:
    8:00 – klasy 2 i 3 ( w salach lekcyjnych), + klasy 4 (sala gimnastyczna)
    8:45 – klasy 1 (sala gimnastyczna)
    Wykaz sal będzie dostępny przy wejściu do szkoły w dniu rozpoczęcia roku.
  • w budynku przy ul. Asnyka:
    9:30 – klasy 5,6,7
    10:00 – klasy 8 + oddziały gimnazjalne
    spotkanie na dziedzińcu wewnętrznym (wejście do szkoły wejściem głównym ze względu na trwający remont boisk)

Obowiązek informacyjny

1. Administratorem danych osobowych jest: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3  w Gliwicach, ul. Żwirki i Wigury 85, reprezentowany przez Dyrektora.
  2.  Podstawą przetwarzania danych osobowych jest:
    a) Wypełniania obowiązków kształcenia i wychowania dzieci, nałożonych Ustawą z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty oraz Ustawą z dnia 14 grudnia 2016 r. – prawo oświatowe.
    b) Zgoda osoby, której dane dotyczą.
  3. Dane osobowe, o których mowa w pkt 2 ppkt a będą przechowywane zgodnie z Instrukcją Archiwalną opracowaną na postawie Ustawy z 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach.
  4. Dane, o których mowa w pkt 2b będą przetwarzane do momentu wycofania zgody
    lub zgodnie z pkt 3.
  5. Informujemy, że przysługuje Pani/Panu prawo do dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
  6. Dane osobowe nie będą udostępniane, za wyjątkiem podmiotów upoważnionych
    na podstawie przepisów prawa.
  7. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  8. Przysługuje Pani / Panu prawo do:
    – sprostowania swoich danych,
    – usunięcie danych, tych które są przetwarzane na podstawie zgody osoby, której dotyczą,
    – sprzeciwu do przetwarzania danych jeżeli wynika to ze szczególnej sytuacji osoby, której   dane dotyczą.
  9. Podanie danych osobowych zgodnie z pkt 2 ppkt a jest obowiązkiem ustawowym, zaś podanie danych osobowych zgodnie z pkt 2 ppkt b jest obowiązkiem umownym. Cofnięcie zgody będzie skutkowało brakiem możliwości wykonywania czynności, objętej zgodą na przetwarzanie danych osobowych.
  10. W Zespole został wyznaczony Inspektor Ochrony Danych – kontakt: iod@zsp3.gliwice.pl, drogą pocztową: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3,  ul. Żwirki i Wigury 85, 44-122 Gliwice

List Pani Minister Edukacji dla  rodziców  i opiekunów uczniów klas VII szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum.

Zobacz treść

Historia szkoły

Szkoła Podstawowa Nr 5 w Gliwicach rozpoczęła swoją działalność 19 kwietnia 1945r. kiedy trwały jeszcze działania wojenne w budynku przy ul. Pszczyńskiej 22. Kierownikiem został Tadeusz Mazurek. Nie było podręczników, krzeseł, map i innych środków dydaktycznych.

W budynku przy ul. Żwirki i Wigury 85 szkoła mieści się od 1986r. Początkowo pracowaliśmy w dwóch budynkach, w 2006r. budynek przy ul. Pszczyńskiej przekazano Miastu Gliwice. Czytaj dalej