Wyprawka pierwszoklasisty

WYPRAWKA SZKOLNA PIERWSZOKLASISTY w roku szkolnym 2022 / 2023

Zakup przyborów szkolnych może być nie tylko doskonałą zabawą dla przyszłego ucznia, ale i jego motywacją do nauki 🙂

Oto lista niezbędnych rzeczy pierwszoklasisty:

• Plecak (lekki, usztywniony, który posłuży dziecku przez najbliższe 3 lata);
  • Piórnik (a w nim niezbędne wyposażenie: 2 lub 3 ołówki średniej miękkości, kolorowe kredki, gumka, temperówka, klej w sztyfcie, nożyczki, linijka do 20 cm);
  • Zeszyty ( 3 zeszyty 16 – kartkowe w cienkie kolorowe linie, 3 zeszyty 16 – kartkowe w kratkę – koniecznie podpisane);
  • Teczki A4 ( 3 teczki na gumkę podpisane – z przeznaczeniem na prace plastyczne oraz ważne dokumenty: druki i sprawdziany do wglądu dla rodziców);
  • Teczka z materiałami plastycznymi (duża i sztywna do pozostawienia w klasie, „teczka z rączką”) koniecznie podpisana, a w niej:

2 bloki techniczne: biały i kolorowy;

2 bloki rysunkowe: biały i kolorowy;

zeszyt papierów kolorowych;

plastelina;

kredki pastelowe;

farby plakatowe + kubek+ cienki i gruby pędzel;

– kolorowa bibuła (podstawowe kolory)

– klej w sztyfcie.

• Strój gimnastyczny (w podpisanym woreczku: biała koszulka oraz granatowe lub czarne spodenki, obuwie na zmianę z jasną, gumową podeszwą).
  • Strój galowy (na uroczystości szkolne: biała bluzka / koszula, granatowa lub czarna spódniczka / spodnie).
  • Obuwie zmienne (do poruszania się po budynku szkoły – w szatni w podpisanym woreczku)

WYPRAWKĘ PIERWSZOKLASISTY należy przynieść do klasy w pierwszym tygodniu nauki.

PODRĘCZNIKI i ĆWICZENIA do nauczania zintegrowanego oraz do matematyki uczniowie otrzymają w szkole BEZPŁATNIE w pierwszym tygodniu nauki (dotyczy to również podręcznika i ćwiczeń do nauki języka angielskiego).

Wyjątek stanowić będzie podręcznik i ćwiczenia do RELIGII, w który swoje dzieci zaopatrują rodzice.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2021/2022, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.