Dzień Dobrych Uczynków w ZSP3- czerwiec 2022

Pomysłodawcą święta Dobrych Uczynków jest Fundacja Ekologiczna Arka, która od 2005 roku zachęca do dobrych uczynków wobec ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego. Ta inicjatywa wyjątkowo szybko rozprzestrzeniła się w społeczeństwie.

Nasi uczniowie również podjęli konkretne działania. Przy pomocy plakatów zawieszanych na szkolnych korytarzach, rozpropagowali propozycje dobrych uczynków i ideę święta. Podsumowanie działań odbyło się 3 czerwca.  Na korytarzu głównym naszej szkoły stanęło drzewo z papieru i tektury. Uczniowie przyklejali karteczki z zapisanymi swoimi dobrymi uczynkami. Po dużej przerwie nie było już prawie widać zielonych papierowych listków, tak wiele pojawiło się kolorowych karteczek z zapisami.

Czy Dni Dobrych Uczynków się udały? Myślę, że TAK.

Sami obejrzyjcie zdjęcia i ciekawe podsumowanie, wykonane przez uczniów klasy 7 D- Borysa Nowakowskiego i Jakuba Frasia.

Całkowita ilość kartek: 184

• 89 osób pomogło innym w różnych okolicznościach, w tym: 25 rodzinie, 22 obcym ludziom, a 42 rówieśnikom,
  • 44 były miłe, z czego 4 dla rodzeństwa,
  • 15 dzieliło się materialnie,
  • 3 mówiło „Dzień dobry”,
  • 3 się przytulało,
  • 10 osób pomogło w zadaniu domowym,
  • 4 zgłosiły, że przykleiły dużo kartek,
  • 3 wspierało naturę,
  • 24 kartki głosiły, że ktoś czegoś nie zrobił ( niemiłego),
  • 4 zostały przyklejone klejem, przez co nie dało się ich ściągnąć,
  • 16 zawierało błędy ortograficzne,
  • 10 zostało zapisane cyrylicą.
  • Ze zużytej taśmy klejącej do przyklejania kartek powstała kulka, ważąca 7,6g (± 1g) i mająca średnicę 8 cm (~).

Każdy z nas może codziennie zrobić dobry uczynek, który sprawi komuś odrobinę radości. Dzięki temu my sami również będziemy czuć się lepiej.

Co najważniejsze, nie muszą to być wielkie rzeczy.

Odpowiedzialni za działanie: Wolontariusze koła PCK, Małgorzata Kwaśnicka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2021/2022, Szkoła, Wolontariat. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.