Projekt czytelniczy dla klas 3 : „Gdzie mieszka pisarz ?”

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 Projekt czytelniczy dla klas 3 : „Gdzie mieszka pisarz ?” Klasy trzecie realizowały w marcu projekt edukacyjny zatytułowany „Gdzie mieszka pisarz?” Każda klasa musiała odnaleźć informacje o czterech polskich pisarzach dla dzieci. Podczas podsumowania poznaliśmy sylwetki szesnastu współczesnych pisarzy , którzy piszą książki dla dzieci i młodzieży. Na mapie Polski przyczepiliśmy zdjęcie każdego przedstawionego autora ( w miejscowości jego zamieszkania) . W ten sposób powstała literacka mapa Polski. Uczniowie wyszukali wiele ciekawostek o autorach. Dociekania uczniów ujawniły miasto z największą liczbą pisarzy. Oczywiście jest to Warszawa:)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, Rok szkolny 2022/2023, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.