Przedszkole

Przedszkole Miejskie Nr 20

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 20
UL.PSZCZYŃSKA 18
44-100 GLIWICE
tel. 32 239-13-61

przedszkole czynne od 6.30 d0 17.00


Link do stanowiska Ministra Edukacji i Nauki w sprawie organizowania zajęć dodatkowych na terenie przedszkola publicznego:

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/zajecia-dodatkowe-w-przedszkolach

Drodzy Rodzice,

dzieci przychodzące do zerówki od godziny 06:30 do godziny 07:00 zapraszamy do oddziału przedszkolnego, które znajduje się na początku budynku od strony ulicy Żwirki i Wigury. Dzieci przychodzące od godziny 07:00 prosimy już zaprowadzać do przypisanych sal wewnątrz budynku (sala 108 – Wiewiórki, sala 109 – Jeżyki), bardzo prosimy wchodzić wejściem, które znajduje się na końcu budynku, tam również jest umieszczony domofon, z którego prosimy korzystać.


DRODZY RODZICE

  Witamy w rozpoczynającym się roku szkolnym 2023/24

 • Przedszkole rozpoczyna swoją działalność 1 września, tj w piątek.
 • Dzieci przychodzą do przedszkola w godzinach zadeklarowanych przez Rodziców.
 • Prosimy o przyniesienie obuwia zmiennego i ubranek na przebraniem ( w razie zabrudzenia).
 • Maluszki- 3 latki przynoszą również poduszeczkę i kocyk.
 • Wszystkie rzeczy w worku podpisanym imieniem i nazwiskiem.
 • Pozostałe informacje będą udzielone na zebraniu organizacyjnym w dniu 06.09.2023 o godz. 17.00.
 • Powyższe informacje dotyczą dzieci z przedszkola na ul. Pszczyńskiej i dzieci z oddziałów
  w SP 5.
 • Informacja dotycząca podwyższenia stawki żywieniowej dla dzieci z przedszkola
  przy ul. Pszczyńskiej.
 • Rodzaj posiłku

Cena surowca

Śniadanie         

4,00zł.

Obiad

5,00zł.

Podwieczorek

3,50zł.

                Łączny koszt – 12,50zł.

 • Dzieci z oddziałów w SP 5 będą korzystały z cateringu funkcjonującego w szkole

Wicedyrektor ZSP nr 3- Anna Suchecka


Drodzy Rodzice!

Zapraszamy serdecznie na zajęcia adaptacyjne dla nowo przyjętych 3 latków,

które odbędą się 22.06 w godzinach od 9:00 do 10:30

dla grup: „Krasnoludki” i „Promyczki”.

Prosimy aby z Dzieckiem był tylko jeden Opiekun.


Informacja dot. profilaktyki i walki z wszawicą – Przeczytaj treść


DRODZY RODZICE DZIECI PRZEDSZKOLNYCH Z UL. PSZCZYŃSKIEJ 18

PURZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE DZIECI PRZYCHODZĄ DO PRZEDSZKOLA NA GODZINĘ, JAKĄ PAŃSTWO ZADEKLAROWALIŚCIE W DOKUMENTACH (PRZYNOSZĄ OBUWIE ZMIENNE).
DZIECI 3 LETNIE Z GRUPY BIEDRONKI I SOWY PRZYNOSZĄ OBUWIE ZMIENNE PODPISANY WOREK Z BIELIZNĄ I UBRANKAMI DO PRZEBRANIA (W RAZIE POTRZEBY) ORAZ PODPISANĄ PODUSZKĘ I KOCYK.

DRODZY RODZICE DZIECI Z UL. ŻWIRKI I WIGURY 85

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE DZIECI PRZYCHODZĄ DO GRUP W SP 5 NA GODZINĘ JAKĄ PAŃSTWO ZADEKLAROWALIŚCIE W DOKUMENTACH (PRZYNOSZĄ OBUWIE ZMIENNE).
UMOWY O ŻYWIENIE DZIECI ZAWIERAJCIE PAŃSTWO
Z FIRMĄ CATERINGOWĄ. 

ZEBRANIE ORGANIZACYJNE Z DYREKTOREM I WYCHOWAWCZYNIAMI ODBĘDZIE SIĘ 02.09.2022 O GODZINIE 17 – KAŻDA GRUPA W SWOJEJ SALI.


Rekrutacja uzupełniająca na rok 2022/23

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Gliwicach uprzejmie informuje, że placówka nie bierze udziału w rekrutacji uzupełniające z uwagi na brak miejsc wolnych.


Dyżur wakacyjny w sierpniu – niezbędne dokumenty do złożenia

Szanowni Państwo, w celu zapisania dziecka do żywienia w miesiącu – sierpniu, uprzejmie prosimy o uzupełnienie poniższych dokumentów i przesłanie na adres:
m.miciak@twojezdrowko.pl najpóźniej do dnia: 15.07.2022 r.
Szczegóły w pliku: Catering ZSP 3 sierpień


Dyżur wakacyjny w sierpniu 2022 r.

Uprzejmie informujemy Rodziców, że wszystkie dzieci z naszego przedszkola i innych przedszkoli z terenu Gliwic, których podania zostały złożone na dyżur wakacyjny
w sierpniu, zostały przyjęte.
Z uwagi na ochronę danych osobowych, nie zawieszamy list imiennych.


Drodzy Rodzice,

Zapraszamy serdecznie na zajęcia adaptacyjne

dla nowoprzyjętych 3 latków, które odbędą się

07.06 – dla grupy Biedronek, oraz 08.06 – dla grupy Sówek

w godz. 9:30 – 11:00.

Prosimy aby z Dzieckiem był tylko jeden Opiekun.

Prosimy o sprawdzanie poczty e-mail – każdy Rodzic otrzyma maila z informacją, do której grupy będzie uczęszczać dziecko 🙂

Zapraszamy!


Procedury funkcjonowania przedszkola
w okresie pandemii od 28.03.2022
– zobacz


Szanowni Państwo,
W związku z Zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wprowadzenia na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) oraz trzeciego stopnia alarmowego CRP (3. stopień CHARLIE-CRP)

wprowadzam bezwzględny zakaz wstępu do Przedszkola Miejskiego nr 20
i Szkoły Podstawowej nr 5 w Gliwicach osobom postronnym.

Przez osoby postronne należy rozumieć osoby inne niż pracownicy, uczniowie/przedszkolaki i ich opiekunowie prawni.

Przypominam, że  należy zwracać szczególną uwagę  na podejrzane zachowania osób znajdujących się w bezpośrednim otoczeniu szkoły i przedszkola lub pozostawione podejrzane przedmioty

Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane Policji za pośrednictwem numeru telefonu 112 lub pracownikowi szkoły/ przedszkola.

Małgorzata Hutnikiewicz
Dyrektor ZSP3


Program „Świadomość Procentuje”

Nasze przedszkole bierze udział w bezpłatnym programie „Świadomość Procentuje”. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Fundację World Healthy Living Foundation. Program ma na celu edukację i wsparcie młodego pokolenia w zakresie zdrowia mentalnego i fizycznego stwarzając jednocześnie przestrzeń do rozwoju dla nauczycieli i rodziców.

Podczas realizacji projektu grupa sześciolatków będzie mieła możliwość wzięcia udział w cyklu spotkań prowadzonych przez Ekspertów, takich jak Michał Zawadka – ekspert rozwoju mentalnego młodych ludzi i rodzin czy Anna Wróbel – dyplomowany psychodietetyk. Poprzez zabawy i ćwiczenia dzieci zwiększą świadomość oddechu i własnego ciała oraz nauczą się okazywać wzajemną akceptacje, szacunek i tolerancje. Co więcej program Świadomość Procentuje dedykowany jest nie tylko dla dzieci, odbędą się również zajęcia dedykowane dla nauczycieli, rodziców i opiekunów.

 Realizacja programu rozpocznie się w marcu 2022 i potrwa 3 miesiące, a sześciolatki wezmą udział w kilku dedykowanych spotkaniach. Projekt odbędzie się w formie online.

 Szczegółowe informacje o programie „Świadomość Procentuje” oraz informacje o zapisach indywidualnych dla rodziców i nauczycieli w linku poniżej:

https://bit.ly/33Mo8RH

Pełen harmonogram zajęć dostępny tutaj: https://bit.ly/3sf2D5m 

Dodatkowe materiały:

Instrukcja logowania

Materiał o Fundacji WHLF

WHLF Świadomość procentuje

Skrócony harmonogram-2022


Szanowni Państwo,

od 24.02.2022 roku do końca marca nasze  Przedszkole nr 20 należące do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 przyłączy się do akcji charytatywnej „Wyślij pączka do Afryki”? ? ?. Organizatorem akcji jest Fundacja Kapucyni i Misje, której celem jest  pozyskanie środków na projekty realizowane w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie. Datki zostaną przeznaczone na budowę studni, dożywianie dzieci, ich edukację oraz wsparcie na realizowanie  projektów.  Wszystkie grupy przedszkolaków zaangażują się w akcję, podczas prelekcji, multimedialnych filmików będą mogły poznać problemy z jakimi się zmagają ich rówieśnicy w Afryce.

Drodzy Rodzice i sympatycy naszego Przedszkola dziękujemy za każdą „cegiełkę” i pamiętajcie od naszych pączków rośnie ❤️.


Szanowni Państwo,

od nowego roku (1.01.2022r.) obowiązuje nowy numer rachunku bankowego do dokonywania opłat z tytułu pobytu i posiłków dziecka w przedszkolu.

Nr rachunku bankowego: 20 1160 2202 0000 0005 0887 7479


Szanowni Państwo
Centrum Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny w Gliwicach prowadzi akcję promującą rodzicielstwo zastępcze na terenie Miasta Gliwice wraz z działaniami mającymi na celu pozyskiwanie nowych kandydatów na rodziny zastępcze.
Zachęcamy do zapoznania się z poniższą ulotką.


Szanowni Państwo

Informuję, że w dniach od 29.03.2021r. do 16.04.2021r. zajęcia w Przedszkolu Miejskim nr 20 prowadzone są w formie zdalnej.

Pragnę poinformować, że zajęcia zdalne są realizowane w przedszkolu przez:
– platformę Padlet,

Padlet, dostępny przez stronę internetową szkoły, jest głównym miejscem, gdzie nauczyciele zamieszczają wszystkie informacje dotyczące prowadzonych przez siebie lekcji.

NAUCZYCIELE NIE WYMAGAJĄ DRUKOWANIA ŻADNYCH MATERIAŁÓW. WSZYSTKIE POLECENIA (ZADANIA, TESTY, QUIZY CZY SPRAWDZIANY) MOŻNA WYKONAĆ BEZ POTRZEBY DOKONANIA WYDRUKU. W PRZYPADKU WĄTPLIWOŚCI PROSIMY KONTAKTOWAĆ SIĘ BEZPOŚREDNIO Z NAUCZYCIELEM UCZĄCYM (adresy i dyżury na stronie szkoły) link poniżej: https://www.zsp3.gliwice.pl/wp-content/uploads/2020/04/konsultacje-przedszkole-COVID-19.pdf

Czekam na wszelkie uwagi dot. nauczania zdalnego, które posłużą nam do podniesienia jakości pracy.

Z życzeniami zdrowia
Małgorzata Hutnikiewicz
dyrektor ZSP3


ZDALNE NAUCZANIEzobacz


PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA NA TERENIE PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 20 W GLIWICACH – zobacz


Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych w ZSP 3 – zobacz

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Gliwicach informuje, że na terenie Zespołu (tj.: ul. Asnyka 36, ul. Żwirki i Wigury 85, ul. Pszczyńska 18) funkcjonuje całodobowy system monitoringu wizyjnego.


Przedszkole położone jest przy ul. Pszczyńskiej 18. Wybudowane w 1986 r.
Do budynku przylega ogród, gdzie oprócz zabaw dzieci, odbywają się festyny rodzinne i inne imprezy lokalne. Jest to przedszkole publiczne. Organem prowadzącym jest Gmina Miasta Gliwice. Nadzór pedagogiczny sprawuje Śląski Kurator Oświaty.

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 17. Do przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Podstawową jednostką organizacyjną przedszkola jest oddział, obejmujący dzieci w zbliżonym wieku z uwzględnieniem ich potrzeb, zainteresowań, zdolności. Liczba dzieci w oddziale przedszkolnym nie może przekraczać 25.

Przedszkole posiada bardzo dobre warunki lokalowe: 6 sal do zabaw dla dzieci i 2 przestronne hole, szatnie, pomieszczenia gospodarcze, kuchenne i piwniczne, kancelarię. Sale wyposażone w pomoce dydaktyczne, zabawki, sprzęt audio-wizualny zapewniają dzieciom wszechstronny rozwój. Hole spełniają wielorakie funkcje. Odbywają się w nich zajęcia gimnastyczne, ćwiczenia rytmiczne, spotkania z rodzicami, przedstawienia.


HISTORIA PRZEDSZKOLA

Przedszkole rozpoczęło swoją działalność 1 września 1986 r. pod nazwą Państwowe Przedszkole nr 58 – zlokalizowane na osiedlu Zubrzyckiego.

W pierwotnych założeniach miało to być 4-oddziałowe przedszkole, ale już od samego początku potrzeby środowiska były znacznie większe – stąd przedszkole było wielokrotnie przebudowywane i modernizowane.

Od roku 1996/97 ilość dzieci ustabilizowała się i do dnia dzisiejszego utrzymuje się w granicy 150 dzieci. W 1992 roku w wyniku reformy administracyjnej i ogólnej tendencji spadkowej ilości dzieci Państwowe Przedszkole nr 58 otrzymało nazwę Przedszkola Miejskiego nr 20  Placówka przez cały czas swojego istnienia realizuje cele wychowawcze i dydaktyczne w codziennej pracy z dziećmi poprzez zabawę i naukę. Dzieci wraz z nauczycielkami przygotowują programy okolicznościowe, biorą udział w licznych konkursach, zarówno wewnątrz przedszkolnych, jak i na forum miasta, osiągając znaczące sukcesy.

Przedszkole posiada 22 osobową kadrę. Kadra nauczycielska posiada bardzo wysokie kwalifikacje i stopnie zawodowe.

Przedszkole prowadzi działalność statutową bezpłatną w ramach podstawy programowej od godziny 8.00 – 13.00.

Nasze przedszkole cieszy się bardzo dobrą opinią w środowisku, o czym świadczą wyniki ankiet wśród rodziców oraz pełna lista kandydatów i lista rezerwowa dzieci oczekujących na przyjęcie do naszego przedszkola.