Zabawy z poezją

Spotkanie z pisarką dla dzieci W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa biblioteka szkolna zorganizowała spotkanie z autorką literatury dziecięcej. 1 grudnia odwiedziła naszą szkołę pani Hanna Niewiadomska, autorka wierszy dla dzieci. Jej tomiki poezji wydane są pod tytułem „Bajczytanki Pani Hanki”. Uczniowie klas 1 i 2 spotkali się z Panią Hanną w bibliotece szkolnej. Autorka prezentowała swoje wiersze. Czym charakteryzuje się wiersz ? Co jest konieczne aby utwór był wierszowany ? Na te i podobne „poetyckie problemy” pani Hanna szukała odpowiedzi wraz z dziećmi. Wspólnie z pisarką dzieci szukały rymów i napisały wiersz. Dzieci już wcześniej zainspirowane wierszami autorki wykonały ilustracje i podarowały je naszemu gościowi. Pani Hanna zaraziła nas swoją energią i ogromnym optymizmem. Dziękujemy za spotkanie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, Rok szkolny 2022/2023, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.