ZDALNE NAUCZANIE W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

– Regulamin nauczania zdalnego w SP  nr 5 w ZSP nr3 w Gliwicach – zobacz
– Pomoc psychologiczno – pedagogiczna podczas nauczania zdalnego – zobacz
– Regulaminu organizacji zajęć opiekuńczo-wychowawczych dla uczniów klas I-III w Szkole Podstawowej nr 5 w Gliwicach, od 9 listopada 2020 do czasu zakończenia nauki w formie zdalnej zobacz
– Regulamin korzystania z platformy Microsoft Office Teams zobacz
– Poradnik dla rodziców i nauczycieli uczniów kl. I- III  – zobacz

Szanowni Państwo

Przynajmniej do 29 listopada 2020r. potrwa zawieszenie zajęć w klasach I – VIII szkół podstawowych. Zmiana wchodzi w życie 9 listopada 2020r.

• Od poniedziałku  09.11.2020r. oddziały klas I-III przechodzą na nauczanie zdalne do 22.12.2020r.
  • Od poniedziałku  22.03.2021r. oddziały klas I-III przechodzą na nauczanie zdalne.

Świetlica funkcjonuje stacjonarnie dla uczniów których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.
Bardzo proszę o  przekazywanie informacji wychowawcom,  które dziecko skorzysta z opieki w świetlicy. Wiedza ta jest niezbędna w celu zaplanowania odpowiedniej ilości opiekunów. W trakcie zajęć opiekuńczych dzieci będą uczestniczyły w zdalnych zajęciach lekcyjnych.

Przedszkole
Zajęcia w Przedszkolu nr 20 przy ul. Pszczyńskiej  i w oddziałach w budynku przy ul. Żwirki i Wigury odbywają się zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie przedszkola.

*Zajęcia zdalne w naszej szkole  realizowane są przez:
– MS Office 365,
– MS Teams.

Uczniowie mają bezpłatny dostęp do Office 365 i do aplikacji Microsoft Teams. Dzięki temu mogą odrabiać zadania na komputerze, tablecie, laptopie, smartfonie. MS Teams działa na platformach Windows, Mac, Android i iOS oraz w Internecie. Uczniowie  korzystają z dotychczasowych kont (wychowawcy przesyłali login i hasło).

Do darmowego MS Office można zalogować się: przez stronę internetową szkoły (link) lub wejść w przeglądarkę internetową (np. Mozilla, Chrom itp.) – w okienku do wyszukiwania wpisać: Office 365 logowanie – gdy otworzy się strona, wpisać login i hasło otrzymane od wychowawcy – zmienić hasło na własne.

Do Office 365 i do aplikacji Microsoft Teams używamy tego samego loginu i hasła. Login i hasło dla nowych uczniów dostępne są u wychowawców. Zajęcia zdalne odbywają się według planu lekcyjnego. Po skończonych zajęciach nauczyciel będzie wysyłał zadanie domowe również przez aplikację Teams.

Uczniowie, którzy nie mogli dołączyć się do lekcji, mogą sprawdzić, co było na lekcji w zakładce zadania. Tytuł zadania będzie pokrywał się z tematem lekcyjnym.

W instrukcji nauczyciel przedstawi krótki opis zajęć oraz zadanie domowe.
Wszystkie prace i zadania domowe uczeń może przesyłać przez Teams.

Zdalne nauczanie w roku szkolnym 2019/2020 ZOBACZ

(IK)