Warsztaty z robotyki

Techno-logiczni.pl to marka zajmująca się łączeniem nowych technologii, nauki i zabawy już od roku. W tym czasie na terenie Górnego Śląska, Zagłębia Dąbrowskiego a także na Mazowszu i Podkarpaciu zorganizowaliśmy warsztaty w kilkudziesięciu grupach dla ponad pół tysiąca dzieci. Współpracujemy z jedną z najbardziej innowacyjnych firm techniczno-edukacyjnych, jaką jest RoboCAMP – jedna z najczęściej wybieranych i nagradzanych polskich marek na świecie. Korzystając z jej wsparcia i programów autorstwa LEGO i inżynierów Massachusetts Institute of Technology (Mitchell Resnick), jesteśmy w stanie efektywnie poszerzać możliwości rozwoju pasji informatyczno-technicznych i twórczego myślenia u dzieci.
O warsztatach
Zajęcia rozpoczynamy pogadanką nt. zagadnienia, jakiego będzie dotyczył budowany dziś robot, poprzedzona przypomnieniem zasad bezpieczeństwa na zajęciach. Towarzyszy temu wyświetlana prezentacja ze zdjęciami, czasami wzbogacona o filmy. Następnie na ekranie pojawia się trójwymiarowy obraz naszego robota. Zaglądając do jego środka wyjaśniamy z dziećmi mechanizm działania wszystkich części i układów po kolei. Szczególnie ważne jest dla nas to, by dziecko po naszych zajęciach rozumiało przyczyny i skutki takiej budowy robota i sens jego działania. Ta część trwa ok. 20 minut. Następnie dzieci pracują w parach. Co dziesięć kroków (lub inną ilość, za zgodą animatora) następuje zamiana ról konstruktora i poszukiwacza. Jedno dziecko obsługuje instrukcję na komputerze i wyszukuje potrzebne części, zaś drugie je otrzymuje, łącząc ze sobą. Pary mogą być rozdzielane zgodnie z prośbami rodziców, gdy ci zasygnalizują taką potrzebę. Ta część trwa ok. 40 minut w grupach młodszych i 60 minut w grupach starszych. W kolejnej części gotowe modele odkładamy na bok i uruchamiamy aplikację WeDo 2.0., Scratch lub Mindstorms EV3 (LabVIEW) i dzieci wspólnie z animatorem konstruują na komputerach taki program, by robot działał zgodnie z planem. Przy początkowych warsztatach uczniowie w dużej mierze uczą się obsługi samego programu, będąc w dużym stopniu prowadzonymi przez animatorów, lecz z czasem dostają oni coraz większe pole do popisu. Pod koniec roku większość programów nasi podopieczni wykonują w dużej mierze samodzielnie a do tych zawartych w konspekcie, wymyślając własne rozszerzenia. Zaprogramowane roboty są doskonałym materiałem do testów. Programowanie wraz z zabawą i modyfikacjami zajmuje ok. 20 minut, zaś w grupach starszych 30 minut. Ostatnie 10 minut to prezentacja robotów przybyłym rodzicom i ich demontaż. Rodzice w miarę możliwości mogą przychodzić 5-10 minut przed końcem naszych warsztatów, by móc podziwiać dzieła dzieci (jest to dla nich bardzo ważne). W przypadku dzieci najmłodszych pozwalamy dla ich komfortu, by rodzice mogli zostawać na zajęciach.
 Cena i promocje
Nasze lekcje są odpłatne i trwają od grudnia do czerwca. Przy podpisywaniu umowy z każdym rodzicem ustalamy indywidualnie terminarz spłat i ich szczegóły. W odróżnieniu od wielu konkurencyjnych firm, nie wymagamy wysokich opłat wpisowych, lecz rozbijamy koszty na raty miesięczne. Zajęć w cyklu rocznym jest 15 i odbywają się średnio co dwa tygodnie, zaś rodzice na początku otrzymują grafik zajęć na cały rok szkolny. Po uprzednim zgłoszeniu, pozwalamy odrabiać naszym uczniom zaległe z powodu nieobecności zajęcia, zaś w przypadku dłuższej choroby zwracamy koszty zajęć, które dziecko ominęły. Wysokość rat jest wynosi 70,71zł miesięcznie (22zł/godzinę) dla grup młodszych i 85,71zł miesięcznie (20zł/godzinę) dla grup starszych. Różnice w cenach wynikają z tego, iż grupy młodsze i starsze różnią się oprogramowaniem, modelami i czasem pracy (1,5-2 godziny). W przypadku podpisania z nami umowy rocznej, oferujemy rabaty dla rodzeństw: -150zł za drugie i każde kolejne dziecko biorące udział w naszych warsztatach. To sprawia, że posyłając rodzeństwo, drugie dziecko ma zajęcia w grupie młodszej za 49,29zł/m-c.
Kontaktować z nami można się pod e-mailem m.kusio@o2.pl, telefonem 503-951-915 i na fanpejdżu fb.com/technologiczni.pl .
Pozdrawiamy!
Michał Kusio
Techno-logiczni.pl
Ps. Poniżej próbka tego, czym się zajmujemy na warsztatach.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2017/2018. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.