Lekcja przyrody w terenie

11 maja 2018 mali wolontariusze klasy 1C odwiedzili panie z Klubu Seniora na Ogródkach Działkowych osiedla Trynek. Czekało na nas wiele atrakcji. Dodatkowo sprzyjała słoneczna pogoda i dobre humory. Uczniowie przygotowali pod opieką wychowawcy zabawne przedstawienie „Smerfy”. Odbyła się lekcja rozpoznawania kwiatów wiosennych oraz warsztaty malowania motyli na plastikowych butelkach. Uczniowie opowiadali paniom o zasadach bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych oraz jak należy się zachować w razie gdy np. zauważymy zerwanie linii wysokiego napięcia. Panie z Klubu seniora były zdumione wiedzą małych dzieci, a to wszystko dzięki uczestniczeniu w ciekawych zajęciach z „Planeta Energii”. Panie organizatorki zorganizowały konkurs z nagrodami. Konkurs polegał na odgadnięciu zagadek o wiośnie i o urządzeniach elektrycznych.   Był też czas na gry i zabawy, oraz relaks w cieniu kwitnących drzew. Panie seniorki przygotowały wspaniały poczęstunek. Kanapki z różnymi specjałami wyjątkowo smakowały w plenerze. Wszyscy bawili się tak wspaniale, że z ociąganiem wracaliśmy do szkoły.

Organizatorzy: Małgorzata Kwaśnicka, Elżbieta Kwiatkowska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2017/2018. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.