Niesamowity świat higieny jamy ustnej – program edukacyjny w SP 5

Z dniem 13 kwietnia 2018r. klasy 1-2 naszej szkoły przystąpiły do udziału
w Ogólnopolskim  Programie Edukacji Stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowanym przez Instytut Blend-a-med Oral-B!
Jak się dowiadujemy, wiek 6-7 lat to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę.
„Niesamowity świat higieny jamy ustnej” powstał, aby zaangażować dzieci w zajęcia, podczas których zdobędą niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych. Dowiedzą się jak ważne jest dbanie o stan zębów już od najmłodszych lat.
W ramach programu uczniowie kl. 1a, 1b, 1c i 2a wykonają pracę plastyczną- każda klasa swoją, za którą można otrzymać fajne nagrody w postaci przyborów toaletowych, służących do utrzymywania higieny jamy ustnej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2017/2018. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.