Szkolny Przegląd Teatrzyków

W dniach 25-26 kwietnia odbył się w szkole coroczny Przegląd Teatrzyków Szkolnych. Uczyliśmy się przez zabawę. Zabawy teatralne wywierają duży wpływ na kształtowanie charakteru i osobowości dzieci, wyostrzają zmysł obserwacji oraz rozładowują nagromadzone emocje. Są jednym z efektywnych środków wychowania, dają możliwość wspólnego działania, wspólnej radości z osiągniętego celu. Dziecko wcielając się w fikcyjną postać, przeżywa losy bohaterów literackich, utożsamia się z nimi, często naśladując ich postępowanie. Zabawy w teatr pozwalają kształtować uczucia, przyswajać właściwe postawy moralne, a także uczą dziecko cieszyć się i smucić, dostrzegać dobro i zło. W tegorocznej rywalizacji brało udział aż 12 oddziałów. Pierwsze miejsca przyznawane były na każdym poziomie edukacyjnym. Oto zwycięzcy tegorocznej rywalizacji: 4d, 5c, 6b i 7a. Zwycięzcom gratulujemy.
Aleksandra Swierczek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2017/2018. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.