Przerwa na czytanie

I Międzynarodowa edycja „Przerwy na czytanie” Przerwa na czytanie- bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Dołożyliśmy cegiełkę w akcji – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. zaprosiła uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie- bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Nasza szkoła skorzystała z tego zaproszenia. Biblioteka szkolna zaprosiła uczniów i nauczycieli do udziału w akcji. W dniu 12 października wszyscy chętni uczniowie spędzili przerwę czytając. W klasach młodszych , nauczyciel zachęcał uczniów do czytania prezentując fragmenty książek. Dzieci dzieliły się ciekawostkami , które wyszukały w książkach. Czytanie na przerwie stało się „zaraźliwe”. Szkoła tak się rozczytała, że panie ze świetlicy szkolnej również organizowały wspólne czytanie po lekcjach. Podsumowując, w naszej szkole na przerwie czytało 220 uczniów wraz z nauczycielami. Dziękujemy wszystkim i mamy nadzieję że nie przestaniecie czytać !!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2020/2021. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.