Wielkanocne świętowanie – relacja

Przed Świętami Wielkanocnymi dzieci z klasy 2 c w dniu 4 kwietnia 2019 roku wystąpiły dla swoich najbliższych. Dzieci w przedstawieniu opowiadały o tym jak dawniej obchodzono Święta Wielkanocne: opowiadały jakie zwyczaje były w Wielkim Tygodniu, jak przygotowywano święconkę i jakie potrawy powinny się w niej znaleźć, co symbolizuje dana potrawa, jakie zwyczaje były w czasie Świąt Wielkanocnych min, zwyczaj wożenia kogucika i czemu miał on służyć oraz o świętowaniu wielkanocnego poniedziałku. Pięknie wyrecytowane wiersze były przeplatane wesołymi piosenkami. Jedna z tych piosenek była znana rodzicom i dziadkom i na pewno przyniosła wspomnienia z lat młodości – piosenka pt. „Pisanki, pisanki jajka malowane”.

W dniu 5 kwietnia 2019 roku Panie z Klubu Seniora Trynek pomimo przedświątecznych porządków i zakupów również znalazły czas dla dzieci. Dzieci zaprezentowały to samo przedstawienie opowiadając o naszych polskich tradycjach wielkanocnych. Owacjom dla dzieci za piękny występ nie było końca….  Nasze zwyczaje są piękne trzeba o nich pamiętać  i przekazywać z pokolenia na pokolenie. Na koniec dzieci razem z paniami zaśpiewały wspólnie piosenkę z repertuaru Arki Noego „Zabierzesz mnie na drugi brzeg”. Ta piosenka bardzo spodobała się naszym seniorkom.

Po występie świątecznym pani Małgosia Kwaśnicka zorganizowała warsztaty świąteczne w których brały udział Panie z Klubu Seniora Trynek oraz młodzież z Koła Wolontariatu. Uczestnicy warsztatów przygotowywali kartki świąteczne dla podopiecznych Hospicjum w Gliwicach. Udało się wykonać 50 przepięknych karteczek. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję wolontariatu.

„Człowiek stworzony jest na to, aby żyć w gromadzie. Z samotności rodzi się rozpacz.” – J. Verne

Organizatorzy: Małgorzata Kwaśnicka, Elżbieta Kwiatkowska, Anna Szczeponik
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2018/2019, Wolontariat. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.