Bal karnawałowy i spotkanie z kulturą
Wywiad z górnikiem
Turniej sportowy
Warsztaty aktorskie
Powitanie jesieni
Wycieczka do Tarnowskich Gór
Dzień Chłopca

KLASA II

KLASA I:
*Bezpieczne wakacje młodych gliwiczan
*Mały muzealnik – zakończenie
*Mały muzealnik
* Zajęcia archeologiczne
*Misja Epoka Lodowcowa
* Projekt „Jak zbudować prototyp?”
*Eugeniusz – wystawa interaktywna
*Uczniowie uczniom – przedstawienie dla innych klas
* Lekkoatletyka dla każdego – relacja
* Wyjście na spektakl: „Ach ta Pippi!”
 „Nowoczesna szopka szkolna”

Realizowane projekty:
Od października do czerwca, raz w miesiącu klasa 1b w ramach projektu edukacyjnego Mały muzealnik poznawać będzie fascynujący świat Muzeum w Gliwicach. Pierwsze zajęcia już za nami. Dowiedzieliśmy się: Skąd się biorą zabytki?  Podczas zajęć  poznawaliśmy pracę historyków, archeologów.

Dzieci biorące udział w projekcie otrzymały pamiątkową smycz na szyję z postaciami z komiksu Skąd się biorą zabytki i lupkę, która przyda się każdemu muzealnikowi podczas tropienia tajemnic przeszłości.

Jednakże najważniejszym upominkiem okazała się legitymacja Małego muzealnika – przyjaciela zabytków, do której  będziemy zbierać pieczątki. Jak się okazało posiadacze legitymacji będą mogli – wspólnie z rodziną i przyjaciółmi – zawsze bezpłatnie zwiedzić wszystkie Oddziały  Muzeum w Gliwicach.

Harmonogram kolejnych zajęć:
– Muzeum – dom zabytków

– O tym, jak żyją ludzie – czyli o badaniach Działu Etnografii
– Ci, którzy opracowują mapę dziejów – Dział Historii
– O umiejętności tworzenia rzeczy pięknych  – Dział – Sztuki i Rzemiosła Artystycznego Tajemnice wykopalisk – Dział Archeologii
– Władcy czasu – Dział Konserwacji
– Magiczny świat wystawy – tworzymy naszą ekspozycję